Umíte odpočívat?

Tento pocit určitě poznal každý z vás. Ať už jako dítě nebo možná teprve jako pracující dospělý. Těšíte se na víkend a nemůžete se dočkat, až za sebou zavřete dveře z práce a konečně dorazíte domů. Vidina víkendu a volného času ve vás vzbuzuje kladný pocit, a vy se konečně těšíte na to, že si odpočinete od povinností. A je tomu skutečně tak?

Ruku na srdce, kdo z vás o víkendu opravdu odpočívá a nepřemýšlí nad prací? Ať už jste či nejste workoholikem, je potřeba si od práce odpočinout. Je jasné, že pro vrcholné manažery je to obtížnější než pro řádové dělníky, ale i odpočinek mají tyto dvě povolání společné. Každý z nich žije totiž trochu v jiném světě, nicméně odpočinek potřebují oba. Řádový dělník je namáhán spíše fyzicky, takže pokud si to jeho tělo žádá, může odpočívat i bez fyzických aktivit, ale určitě ne pořád. Pro vrcholného manažera je důležité, aby si odpočinul od stresu a na chvíli na práci zapomněl, i když v tomto případě je to velmi obtížné. Zde se se doporučují jak fyzické aktivity, tak i ty méně náročné. Důležité je, aby si i mysl odpočinula od všech pracovních záležitostí.

Klidně si vytvořte seznam, kterým se budete řídit pro případ, že byste při plánování selhávali. Nemusíte ho dodržovat striktně, ale alespoň budete vědět, co kdy dělat. Naučte se odložit telefon, číst knihy a trávit čas se svými blízkými místo toho, abyste se soustředili na práci. Mnoho z vás jistě bude argumentovat tím, že na práci stejně nemyslí, ale opak je pravdou. Téměř všichni pracující přemýšlí nad tím, co bude následovat a co bude potřeba udělat po skončení víkendu v pondělí v práci. Nebylo by lepší o víkendu opravdu „vypnout“?

Čtěte také:   Které potraviny zlepší náladu?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *