Pijete v létě dostatek tekutin?

V období veder je hydratace jednou z nejdůležitějších věcí, které pro své zdraví můžete udělat, proto pitný režim vůbec nepodceňujte! Při nedodržování správné hydratace zevnitř i z vnější si takto můžete přivodit vážné zdravotní problémy, které se v teplých dnech snáší velmi špatně.

Voda

Lidské tělo je z větší poloviny tvořeno vodou, co tedy jiného pít než vodu? V letních dnech si navíc do vody můžete přidat ovoce ze zahrádky či od místních farmářů, také lze přidat mátu, meduňku anebo bazalku. Inu, fantazii se meze nekladou, avšak je důležité, abyste ne příliš často pitnou vodu doplňovali sladkými sirupy. Jednou za čas si je dopřát určitě můžete, zvláště pak například po zvýšené fyzické aktivitě, ale určitě byste je neměli zaměňovat za klasickou vodu.

A co minerální vody?

Takové minerální vody, které obsahují příslušné minerály, případně vitamíny, se rozhodně doporučují, můžete je střídat s pitnou vodou, nebo si vytvořit nápoj, který bude obsahovat jak pitnou vodu, tak i tu minerální. Do vzniklého nápoje můžete opět přidat lístky meduňky či drobné ovoce. Ale pozor si dejte na slazené minerální vody, neboť obsahují umělá dochucovadla ve velkém množství, což pro vyvážený jídelníček není příliš vhodné.

Džusy

Jste-li milovníky ovocných džusů, v létě je vám udělena výjimka, džus si můžete naředit vodou a započítat jej do pitného režimu, ale nepřekračujte doporučené denní množství. Džus obsahuje opět velké množství cukrů, které vaše tělo nedokáže spotřebovat.

Čtěte také:   Co dělat, abyste se v létě vyhnuli střevním potížím?

Vnější hydratace

V létě nejvíce trpí pokožka, která je vystavena slunci, proto pravidelně používejte hydratační oleje, které kůži dostatečně hydratují, a vy se pak budete cítit mnohem lépe. Ideálním pomocníkem je kokosový olej, ale i jiné druhy olejů, které naleznete v drogeriích. Pravidelné hydratování pokožky vám zaručí onen kýžený efekt.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *