Chcete, aby vám správně fungoval imunitní systém? Začněte zevnitř!

Se správně fungující imunitou souvisí hodně věcí. Co je ale ta hlavní a proč jsou někteří lidé častěji nemocní než ostatní? Imunita tvoří nejen fyzickou stránku člověka, ale také tu psychickou. V mnoha případech jsou totiž lidé nemocní z důvodu, který nemá virový či bakteriální původ.

Imunitu lze posilnit i různými tabletkami, avšak nejlepší je začít se správnou výživou. Od toho se odvíjí i další problém, který může způsobovat dlouhodobé problémy. Jedná se o střeva, která musí být v dobrém stavu, aby mohla správně fungovat. V lidských střevech je bezmála jeden a půl kilogramu bakterií, které udržují funkci střev v normálu, pokud se uvnitř něco takzvaně pokazí, nejen naše imunita přestává fungovat.

Vnitřní prostředí střev je však stále narušováno, neboť lidé často mění složení stravy, konzumují návykové látky a málo vlákniny, která je pro správný chod střev naprosto nepostradatelná. Spousta výživových poradců doporučuje ke správnému chodu střev probiotika, ať už ve formě tablet či nápojů. Správnou funkci střev však nejlépe podpoříte tím, když se budete pravidelně hýbat. Pomáhá i svižná delší chůze, zvláště přínosná je pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání.

Jak bylo řečeno na začátku, špatná imunita není jen příčinou fyzickou, ale také psychickou. Necítíte-li se dobře psychicky, jste unavení, přepracovaní či nervózní, je dost možné, že býváte také častěji nemocní. Proto je dobré zapracovat na vašem psychickém stavu, abyste zamezili nemocem. Zdravější strava má také vliv na vaši náladu, proto se nebojte experimentovat. Udělejte si něčím radost, aby vaše nálada byla lepší. Pokud byste chtěli chod střev podpořit detoxikací, klidně můžete, nicméně počítejte s tím, že to pro vás bude náročnější než jeden sportovní den.

Čtěte také:   Jím víc a hubnu

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *