Vánoce stresu nepatří

Vánoční svátky přece nejsou jen o jídle. Vánoce mají především náboženský podtext, který nevěřící rodiny vnímají jako možnost setkat se a udržovat tradice, které se předávají z generace na generaci. Vánoční svátky také nejsou jen o přehnaném uklízení, pořizování nejdražších dárků a dekorací, které mnohdy skončí v koši, protože se dotyčným po čase přestanou líbit. O vánočních svátcích také nemusíte nutně přibrat, stačí si stanovit, co si můžete dovolit a co už je přes míru.

Ještě před tím, než se vůbec pustíte do přípravy všeho vánočního, lehce si rozvrhněte, co a kdy máte v plánu. Nemusí to být žádné velké plánování, stačí, když budete vědět, který adventní týden vás čeká cukroví a který úklid. Při přípravě se nestresujte, nikdo vás hodnotit nebude. Krásný dům či byt potřebujete, protože to chcete, ne protože vaše sousedka či kolegyně z práce má lepší.

Bojujete s kily celoročně a o svátcích je to pro vás ještě větší problém? Upravte si recepty s cukrovím na zdravější varianty a nebojte se nových druhů, rodina vám to určitě nebude zazlívat a možná budete mít nový oblíbený druh vánočního cukroví. Tak proč to nezkusit? Také zdravějších variant na slaná jídla je spousta, můžete hledat na internetu nebo si třeba od Ježíška přát knihu s recepty.

Při samotném hodování se snažte kontrolovat. Víme, že je to těžké, ale bohužel jiná možnost není. Pokud to bude možné, snažte se držet rozestupy mezi jídly, které jsou velmi důležité, protože žaludek potřebuje chvíli času na to, aby začal pracovat a trávit.

Čtěte také:   Chcete zlepšit svou obranyschopnost?

Vánocům samotným patří zejména ono pomyslné kouzlo, na strasti na chvíli zapomeňte a zbytečně se jimi nezabývejte, ono to přece jen nějak dopadne. Důležité je, že jste se s rodinou po roce opět sešli u jednoho stolu.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *