Upečte si letos zdravější cukroví!

Rok uběhl jako voda a Vánoce se opět nezadržitelně blíží. Ještě před adventem jste se rozhodli žít zdravěji, ale s příchodem svátků se zdá, že budete muset zhřešit. Opravdu? Co takhle zkusit připravit zdravější cukroví? Ono to vlastně není tak obtížné. Stačí jen vyměnit staré recepty za ty novější a samozřejmě zdravější.

Domníváte se, že přijdete o svá oblíbená vosí hnízda nebo linecké cukroví? Vůbec ne, spousta receptů už existuje v inovované verzi včetně výše zmíněných, která je dostupná na internetu. Patříme mezi zastánce, že bílý cukr do moderní zdravé kuchyně téměř nepatří a totéž platí i u vánočního cukroví. V 21. století to jde jednoduše jinak. Například v klasických medových perníčcích je cukru opravdu minimálně, tak co jej úplně neomezit a nahradit medem, nebo jiným sladidlem (například datlovým sirupem), které perníčky posunou zase na jinou úroveň? V tomto případě je potřeba i trochu experimentovat a nebát se zkoušet nové chutě.

Nespočet receptů může být takzvaně raw, což znamená, že jsou nepečené a neobsahují žádné živočišné složky. Raw cukroví má možná jen jednu nevýhodu a to tu, že nevydrží tak dlouho jako to klasické. Na druhou stranu je také důležité zmínit, že takových druhů cukroví můžete sníst víc než toho klasického, ale mějte na paměti, že nic se nemá přehánět.

Vánoční svátky nejsou od toho, abyste se cíleně přejídali, ale abyste si odpočinuli, potkali své známé a rodinu. Pokud si stále nejste jistí, jaké cukroví letos připravit, rozhodně volte tu zdravější variantu. Na chuti to určitě neubere a objevíte nové kombinace, které se mohou dokonce osvědčit více než ty zaběhlé. Fantazii se meze nekladou, takže letos je příprava zdravého cukroví jasná!

Čtěte také:   Jak na zdravé dezerty?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *