Zdravé potraviny, které zasytí

Patříte mezi šťastlivce, kteří mohou sníst téměř vše a neztloustnou? Přesto chcete jíst zdravě a hledáte potraviny, po kterých nebudete hned uvažovat nad dalším jídlem? Tyto potraviny jsou taktéž vhodné pro druhou skupinu lidí, kteří chtějí hubnout a potřebují výživné potraviny. Máme pro vás článek, kde se dozvíte, co jíst, abyste zbytečně nehledali další snacky nebo dezerty.

Avokádo

Avokádo buď milujete anebo nenávidíte. Avokádo je bohaté na zdravé tuky, tudíž je velmi výživné a zasytí. Postačí pečivo domácí výroby, nebo celozrnné z obchodu.

Vejce

Vejce k snídani či večeři? Díky velkému obsahu bílkovin vejce dokonale zasytí. Ale pozor na množství, zase to nepřehánějte, neboť všeho moc škodí a přílišná konzumace vajec zvyšuje cholesterol.

Ovesné vločky

Klasika v podobě ovesné kaše, lívanečků, nebo slaných placiček? Po těchto zdravých dobrotách vás hlad jen tak nepřepadne. Ráno dokonale zasytí a do oběda máte vystaráno, na svačinu vám stačí ovoce.

Banán

Pár banánů vám určitě stačit nebude, ale ke svačině už ano. Také si je můžete dopřát společně s ovesnými vločkami a vytvořit tak perfektní snídaňovou kombinaci na dlouhé dopoledne.

Ořechy

Ořechy jsou úžasnou potravinou, která zasytí a ještě, stejně jako avokádo, obsahují zdravé tuky. Mimo zdravé tuky obsahují také velmi potřebnou vlákninu. Dejte si pozor, ať jich nespořádáte celou misku, vysoký obsah tuku by se mohl projevit.

Čtěte také:   Opravdu existují omlazující potraviny?

Chilli

Chilli koření zrychluje metabolismus a pokrmy s obsahem chilli navozují dřívější pocit sytosti. Také ovlivňuje vaše chuťové buňky a nemáte potřebu si dopřávat krátce po jídle dezert či další svačinky.

Jablka?

Samotná jablka toho moc nezmohou, nicméně dáte-li si jablko půlhodiny před jídlem, budete se cítit plnější i s menší porcí. Právě díky vláknině, kterou jablka obsahují. Jablko by jednoduše ve vašem jídelníčku chybět nemělo.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *