Hlíva ústřičná

Hledáte něco na podporu správného fungování imunitního systému? Jedna z nejlepších věcí, která je dostupná na našem trhu je Hlíva ústřičná. Hlíva není v podstatě nic jiného než parazitní houba. Roste převážně na listnatých stromech, kterým pochopitelně bere živiny.

Možná se budete divit, nicméně tyto živiny nejsou příznivé jen pro houby, ale také pro člověka. Takovéto výzkumy jsou doloženy zejména v Asii, kde hlívu již před staletími konzumovali. K nám se dostala hlíva až v druhé půli dvacátého století. Dnes patří hlíva k třetím nejpěstovanějším houbám na světě, nejen kvůli svým blahodárným účinkům na lidský organismus, ale i pro všestranné využití v kuchyni. Můžete ji použít do omáček, polévek, usušit, naložit, zkrátka tam, kde používáte například žampiony. A proč je tak populární?

  • Pomáhá při boji s cukrovkou
  • Snižuje hladinu cholesterolu v krvi
  • Posiluje imunitu a předchází infekčním onemocněním
  • Pomáhá při atopických ekzémech
  • Upravuje peristaltiku střev

Při zakoupení tabletek se většinou dozvíte, že obsahují sušenou drcenou hlívu, jsou rovněž obohaceny o rakytník a vitamín C. De facto si na trhu můžete vybrat z nespočet různých druhů a firem dodávajících hlívu ve formě tabletek. I zde platí pravidlo, že za kvalitu si raději připlatit, a právě v zimních dnech pocítíte rozdíl – budete odolávat nachlazením a chřipkám. Tabletky obsahující hlívu jsou přírodního původu, tudíž jsou vhodné i pro těhotné a kojící ženy, avšak pro všechny případy se raději poraďte s lékařem.

Čtěte také:   Jak na podzimní neduhy?

Musíme říci, že v zimě někdy pestrá strava a pohyb nestačí, proto ti, kteří často bojují s rýmou a jinými problémy, mohou sáhnout po tomto pomocníkovi. Také mějte na paměti, že účinky se nedostaví hned, ale až po delším užívání.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *