Podrážděný žaludek – jak ho zklidnit?

S prohýřenou nocí souvisí také podrážděný žaludek. Někdy je stav lepší a jindy horší, někdy pomůže zaspat, jindy až čas. Příčin bolesti žaludku může být mnoho – alkohol, nevhodné jídlo, bakterie i viry. Babských rad je opravdu požehnaně, my vám představíme ty nejlepší z nich.

Pokud nemůžete jíst, tak zůstaňte o čaji a vodě, rozhodně se nenuťte do činností, které jsou vám nepříjemné. Obecně se rovněž doporučuje dieta, nejedná se o dietu dlouhodobou, nýbrž o pár dnů, jestliže bolesti neodezní, raději vyhledejte lékaře.

Radou číslo jedna je tedy bylinkový čaj. Můžete si uvařit vlastní, nebo vsadit na prověřený čaj z lékárny, tyto čaje jsou většinou směsí bylinek jako je heřmánek, meduňka, máta a podobně. Další perfektní věcí jsou jablka – je to takový malý zázrak, používá se totiž i při průjmu a zácpě, zkrátka vám vždy pomůže. Stejně tak jsou na tom banány, zažívání vám upraví a nezatěžují žaludek. Při bolesti žaludku pomůže i nastrouhaná mrkev. A chcete-li podpořit chuť k jídlu, zkuste zázvor, ale pozor, aby vám žaludek ještě více nepodráždil. Brambory a rýži klidně můžete taky. Vhodná je také pohanka, která zahřeje a pomůže vám se zotavit, také obsahuje rutin, který zvyšuje pružnost cév.

Podrážděný žaludek je velmi nepříjemná záležitost, proto tuto bolest v žádném případě nepodceňujte, zvláště když se dostaví z ničeho nic. V těch horších případech může jít třeba o zánět žaludku nebo žaludeční vředy. Správnou životosprávou byste měli všem neduhům předcházet, avšak někdy se i nemocem nevyhnete.

Čtěte také:   Bylinky proti nemocem

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *