Které potraviny zlepší náladu?

Zůstat pozitivní se říká lehce, ale co když být pozitivní opravdu potřebujete a jen psychologické taháky nezabírají? Ne vždy je třeba zůstat u vlastní motivace, ale někdy potřebujete něco, co vás nakopne. Nemáme na mysli zrovna panáka tvrdého alkoholu, nebo tunu cukrovinek, které na vás číhají ze všech koutů supermarketů, které navštěvujete. Ale něco, co vás nakopne, dodá vám energii a zrovna to nebude jen cukr. I když milovníci cukru mohou zbystřit, i o něm se v tomto článku dočtou.

Čokoláda

Malý kousek čokolády ještě nikoho nezabil, a to myslíme vážně. Raději si dopřejte dva čtverečky kvalitní čokolády, která ve svém složení samozřejmě cukr nemá na prvním místě. Ale na druhou stranu, pokud potřebujete povzbudit a nakopnout, cukr si můžete dovolit, pokud zrovna nedržíte redukční dietu. Je tu jen jedno malé ale. Čistý cukr vaše tělo nepotřebuje, chutě na sladké jsou ovlivněny více faktory, nicméně po náročném dnu, jak po stránce fyzické, ale i psychické, si můžete dovolit zhřešit. Můžeme říci, že rozdíl poznáte téměř okamžitě, samozřejmě pokud se cukrem neládujete denně.

Ovoce

Jste-li příznivci ovoce, dopřejte si ovocnou bombu, ať už v podobě salátu anebo jen tak. I ovocný cukr je potřeba, a pokud nechcete zhřešit moc, ovoce je ideální volbou. Výjimečně si můžete dopřát exotická ovoce, jako je například ananas, banány, mango, maracuja a jiné. Dalším tipem od nás je například domácí ovocný kompot, ale nesmíte sníst celou sklenici. Sušené ovoce také přijde vhod, zkuste datle či nesířené meruňky, ale musíte počítat s tím, že za kvalitu si připlatíte. O lesních plodech se traduje, že přímo dokáží zlepšit náladu, tak proč to rovnou nezkusit?

Čtěte také:   Nejdůležitější část po cvičení? Protažení!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *