Bojujete s alergeny?

Přestože spousta z vás si jaro představuje poměrně jinak, než bylo v uplynulých týdnech, je třeba říci, že se počasí zlepšilo. Co také přichází, jsou každoroční alergeny, které způsobují nejen kvetoucí stromy. Jak se s alergiemi vyrovnat, a jde to vůbec nějak? Valná většina alergiků spoléhá na pomocníky ve formě pilulek, avšak ne vždy u nich musí zůstat.

Věčně ucpaný nos a zarudlé oči nejsou příjemné pro nikoho. Co alergie způsobuje a proč jsou někteří citliví hodně a jiní méně? Alergie je přílišná reakce imunitního systému na okolní vlivy, jako jsou různorodé látky anebo potraviny. Navíc se může objevit úplně kdykoliv, jak v útlém věku, tak i v tom pokročilejším. Jak proti alergickým reakcím úspěšněji bojovat?

Než přijdou na řadu pilulky, je třeba zjistit, co alergii způsobuje, a jak se případně této reakci vyhnout. Snažíte se dodržovat zdravý životní styl? Stravujete se tak, jak byste měli? Senné rýmy a podobná onemocnění jsou způsobená určitou látkou. Již před začátkem pylové sezony je třeba začít užívat bylinky a kapky, které mohou reakci zmírnit. I přesto, že tato léčba může chvíli trvat, výsledky se dostavují. Mnohdy bývá na vině právě špatný životní styl, nepravidelné stravování a zpravidla nulová sportovní aktivita. A díky kombinaci správné životosprávy a kvalitního jídelníčku se alergické reakce zmírní.

Při kožních vyrážkách zapomeňte na jakýkoliv make-up, krémy, nebo třeba alkohol a velké množství cukru. To všechno jsou věci, které ekzémy jen zhoršují. I při ekzémech můžete mít alergii pouze na určitou látku, proto si vyhledejte doktora, o kterém víte, že vám dokáže přesně stanovit diagnózu. U atopických ekzémů musíte samozřejmě počítat s delším průběhem léčby.

Čtěte také:   Začněte žít zdravě, teď!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *