Přírodní tipy pro krásu

O svůj vzhled pečovaly ženy již ve starém Egyptě a dnes tomu není jinak. Na internetu jsou různé tutoriály, jak se správně nalíčit, v knihkupectví najdeme spoustu knih o kosmetice a především marketing přichází stále s něčím novým, aby zejména ženy kupovaly kosmetické přípravky kvůli péči o zevnějšek. Některé z žen jsou schopny utratit horentní sumy za různé značky, ale asi je to podobné, jako muži a auta.

Asi nejznámějším a nejdostupnějším trikem je salátová okurka. Jsou-li vaše oči unavené, ukrojte si dva plátky a přiložte je na oči a nechce působit, chcete-li hydratovat celou pleť, použijte na tvář pouze slupku. K dalšímu zlepšovači budete potřebovat pouze citron a to tehdy, pokud trpíte na hrubou kůži (např. na loktech, kolenech), vždy po koupeli potírejte kůži citronem. Jak na pružnou pokožku v oblasti stehen a zadečku? Namelte si kávová zrnka a zalijte horkou vodou, tuto směs naneste na požadovaná místa, omotejte potravinářskou fólií a nechte zhruba 20 minut působit. Pro krásnou pleť zase rozmačkejte avokádovou dužinu spolu s jednou lžičkou medu, naneste na vyčištěnou pleť a nechte působit 15-20 minut. Pleť bude vláčná a jemná.

Trpíte na časté maštění vlasů? Spařte hrst čerstvých mátových lístků a chvíli nechce louhovat a po vychladnutí si nálevem propláchněte vlasy. Chcete si zkusit vybělit zuby i doma? K dispozici máme hned několik tipů. Slupku od banánu nevyhazujte, vnitřní stranou si zuby vyleštěte. Stejně tak zuby bělí i kurkuma. Na domácí směs budete potřebovat čtyři lžíce sody, půl lžičku sušeného závoru, několik kapek mátového oleje a lžičku mořské soli, tuto směs používejte dvakrát do týdne.

Čtěte také:   Čím správně dochutit jídlo?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *