Snižovat cholesterol nemusíte jen pilulkami

Pomáhat snižovat vysoký cholesterol nemusí jen léky. Jde to i jiným způsobem. Jakým? Prim hraje zdravá strava a potraviny, které pomáhají snižovat špatný cholesterol. Druhým, ale zároveň důležitým faktorem je, že víte, odkud a proč máte špatný cholesterol. Nemusí to být totiž jen nesprávným stravováním, nýbrž poruchami stravování, které nejen že mají špatný vliv na celý organismus, ale i podvýživa a nedostatek vitamínů způsobuje vysoký cholesterol.

Jste štíhlí?

Přestože jste štíhlí, ještě neznamená, že nemůžete mít problémy s cholesterolem. I nemocní lidé je mohou mít, právě díky nedostatečnému množství vitamínů ve stravě se s tímto problémem můžete setkat také, aniž byste se domnívali, že to vůbec jde. Musíme ale rovněž poukázat na to, že každý je jedinečný a na každého působí něco jiného, proto není pravidlem, že všechny potraviny níže uvedené vám skutečně pomohou.

Zkuste vybrané potraviny

Červené víno je záhadou. Některé zdroje tvrdí, že polyfenoly v něm obsažené pomáhají snižovat škodlivý cholesterol. Samozřejmě nemůžete vypít litr najednou, dvě deci stačí. Semínka, ořechy a ryby jsou nejlepším zdrojem omega-3 mastných kyselin, které pomáhají udržovat správnou hladinu cholesterolu a také jsou velmi zdravé. Kolikrát týdně je konzumujete? Vitamín C pomáhá ničit tuky a zabraňuje jejich usazování na nesprávných místech. V čem je ho nejvíce? Jablka, zelí, brokolice, česnek, cibule, vyhledávejte především lokální potraviny, o kterých víte, že vám vyhovují. Dalším tipem mohou být rajčata, která díky své barvě zabraňují vstřebávání zlému cholesterolu. Totéž platí u dalších červených potravin, jako jsou například řepa anebo jahody.

Čtěte také:   Vyzrát nad vlčím hladem? Jde to!

Pokud si nejste jistí, jaký je váš cholesterol, nebojte se navštívit lékaře. Ten správný by vám měl udělat rozbor krve, z kterého následně poznáte, jak na tom doopravdy jste. Po zjištěných výsledcích by vám měl doporučit případnou léčbu.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *