Na co si při opalování dát pozor?

Poslední dny připomínají spíše léto než jaro, neboť teploty stoupají velmi vysoko. Nejen teď, ale i v letních měsících je třeba se před slunečním zářením chránit. S přípravou je samozřejmě dobré začít ještě před nástupem jara, nejlépe na konci zimy. Ptáte se proč tak brzy? Nejen pokožka, ale i celý organismus trpí nedostatkem vitamínu D, který se mimo jiné získává ze slunce. Důležité je celé tělo připravit na sluneční svit, který může být už v prvních jarních dnech velmi silný.

Vitamín D samozřejmě můžete suplementovat, nicméně účinek není až tak velký jako při pobytu na slunci. Celá pokožka s tělem by měla být připravená na nápor slunce a vy byste se tak mohli snadněji opalovat. Nezapomínejte na to, že každý člověk se opaluje jinak a pro každého je pobyt na slunci jinak bezpečný či nebezpečný. Může za to mimo jiné i pigmentace pokožky. Samozřejmě platí to, že nic se nemá přehánět. Celodenní pobyt na přímém slunci v době, kdy je slunce nejvíce nebezpečné, nepřichází v úvahu pro nikoho.

Pokud nepoužíváte žádné ochranné přípravky, musíte počítat s tím, že riziko kožních nemocí pro vás bude vyšší. Pro příznivce alternativních metod může být odrazovým můstkem například kombinace klasických krémů s nižšími ochrannými faktory a různými oleji. Těm méně odvážným postačí jen opalovací krémy. Svou roli v dobrém opalovaní hrají také tekutiny, při slunění je nezapomínejte pravidelně doplňovat. A po koupeli zvolte opět krém, který pokožku zchladí a dokáže eliminovat zarudnutí. Po umytí olejíčky nepoužívejte, ty jsou vhodné spíše před opalováním.

Čtěte také:   Jak vám nízké teploty mohou poničit pokožku?

Při opalování stále myslete na to, že ne každý se opálí krásně snědě a rychle. Důležité je znát své tělo a vědět, co si můžete dovolit.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *