Co s bolestmi zad?

Určitě tu bolest všichni známe, i když přijde po několikáté, vždy se ptáme proč zrovna teď. S bolestmi zad si není dobré zahrávat, pokud je potřeba, je dobré, když zasáhne odborník. Bolesti zad jsou různé a ne vždy známe příčinu, a proto se vydáváme za lékaři.

A co s takovými potížemi, které jsou nárazové a akutní? Když je nám jasné, že předcházející den jsme měli zvýšenou námahu, už počítáme s tím, že nás záda budou bolet. Po takovém druhu bolesti je doporučen klid a teplo, případně dobrá masáž. V domácnostech jsou i hojně využívány různé hřejivé emulze, které rozšiřují cévy a podporují tak prokrvení svalů. Co když vás bolí trapézy (horní část ramen)? Účinnou masáž můžete zkusit sami, dejte dlaň na druhé rameno a masírujte od krku až k paži, ale jen do mírné bolesti!

Náhlá bolest může ale také značit zánět, jako první pomoc na postižené místo přikládejte led, nicméně nejste-li si svým stavem jisti, vyhledejte lékaře. S bolavými zády by si měli rozumět tito – ortoped, neurochirurg, neurolog, i rehabilitační pracovník, nutno podotknout, že každý k zádům přistupuje z jiného „úhlu“, tudíž se není čemu divit, když se jejich postupy liší. Jako hloupost se může zdát i to, že pokud nesportujete, nehýbete se a nemáte žádnou fyzickou aktivitu, záda vás budou bolet ještě víc. Ale je to tak, svaly a šlachy jsou kvůli nedostatku pohybu ztuhlé.

Čtěte také:   Začněte s pravidelnou chůzí!

Dbejte také na to, že vaše postel by neměla být ani moc měkká, ale ani moc tvrdá, postel musí kopírovat tvar páteře, také polštáře z inteligentní pěny jsou skvělým vynálezem.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *