Začněte s pravidelnou chůzí!

Nikdy jste nebyli aktivními sportovci, ale přesto chcete nějak začít? Jak určitě víte, nic se nemá přehánět, a tak ani sportovní výkony ze startu nesmí být příliš ohromující, ale je lepší začít pomalu. Pokud jste se tedy rozhodli, že začnete cvičit, neotálejte a start příliš neodkládejte.

Jak na to?

Patříte-li mezi lidi, kteří mají nadváhu, případně obezitu prvního stupně, je lepší zvolit chůzi. Každopádně i všem ostatním se chůze také doporučuje, ale vzhledem k vyšší váze je lepší začít nenásilně. Ačkoliv si možná budete myslet, že při chůzi neuvidíte tak brzy výsledky, opak je pravdou. Kondiční chůze je velmi zdraví prospěšná a ideální na spalování tuků. Proč? Hlavním důvodem je tepová frekvence, při které je spalování tuků nejlepší. A tato frekvence bývá zpravidla nižší než při klasické zátěži. Z toho samozřejmě neplyne, že byste měli jen chodit. Nicméně pro úplné začátečníky je chůze nejlepší formou sportu společně například s plaváním.

Udělejte si čas pro sebe

Na kondiční chůzi je potřeba čas, stejně jako na všechny ostatní sporty. Ideální kondiční chůzí je tedy procházka po lese anebo kdekoliv v terénu. Procházku v parku si můžete přičíst k dobru až potom, co se vrátíte z lesa. Svižná chůze by měla trvat alespoň hodinu, abyste mohli pociťovat za daný časový úsek výsledky. Své procházky si pak můžete libovolně upravovat. Nezapomínejte však na to, že i taková chůze je sport, takže je důležité po této aktivitě mít správné jídlo, které doplní potřebné živiny, aby docházelo k úbytku váhy.

Čtěte také:   Domácí peeling? Snadné!

Ač se to nezdá, ale také výživoví poradci zahrnují chůzi do klasického kardio cvičení, takže hurá ven, i když počasí nepřeje.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *