Jak být a zůstat fit?

Jak být fit? To je otázka, kterou často pokládají lidé u výživových poradců. Na takovou otázku není lehké odpovědět, protože každý je jiný a každý potřebuje najít svůj směr, aby vše fungovalo tak, jak má. Přemýšleli jste vůbec nad tím, co děláte pro sebe a pro své tělo? Zdali je to dostatek, nebo je potřeba více? V následujícím článku se dozvíte tipy, jak zůstat fit, i když vaše okolí není.

Hýbejte se

Neexistuje lepší rada, jakou byste mohli dostat. Pohyb v jakékoliv formě je pro tělo i duši nepostradatelný. Patříte mezi ty, kteří za svůj nejlepší výkon považují chůzi od auta k domu? Je třeba to změnit, zkuste si po kouskách přidávat vzdálenosti, nebo si najděte sparing partnera na sport, který jste vždy chtěli zkusit. Při sportování není důležitá jen fyzická aktivita, ale také to, že dokážete takzvaně „vypnout“. Odreagujete se a zapomenete na vaše každodenní problémy.

Ovoce a zelenina

Abyste zůstali fit i v zimních měsících, musíte jíst potraviny, které vás ochrání. Cibule, česnek, zázvor a chilli byste měli jíst několikrát do týdne, aby se dostavily potřebné účinky k nastartování imunity. Stále je lepší do sebe dostat vitamíny a minerály přírodní formou, než abyste užívali tabletky.

Pocení

Důležitou součástí toho, jak být stále fit, je pocení. Pocením se z těla dostávají škodlivé látky, které by mohly být potenciální hrozbou a způsobit virové či bakteriální onemocnění. Zkuste saunu, a pokud nepatříte mezi její příznivce, vyberte si jinou aktivitu, u které víte, že se pořádně zapotíte. Sauna je ale zdravá a existuje spousta druhů, proto ji zkuste dát druhou, třetí, nebo čtvrtou šanci.

Čtěte také:   Lepší obranyschopnost začíná uvnitř těla

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *