Co dělat, když vás přepadne rýma?

Rýma je nemoc, která se může objevovat celoročně. Průběh rýmy záleží jen na vaší imunitě, a na tom, jak se stravujete. Zní to nesmyslně? Ale opravdu tomu tak je, proč by se jinak při nachlazení, kašli a rýmě doporučovalo vysadit všechny mléčné výrobky, které způsobují houstnutí hlenu? Důležité je zmínit také to, že pokaždé je rýma trochu jiná, protože vaše tělo si díky té předchozí už vytvořilo protilátky.

Nic nepodceňujte  

Máte „rýmičku“ a přesto chodíte do práce? Víte, že i rýma dokáže pěkně znepříjemnit život? Přechození obyčejné rýmy způsobuje záněty v těle, které se stále vracejí a jejich léčba může být až antibiotiky. A spousta z vás si nepřipustí a ani se nedomnívá, že za to může obyčejná rýma.

Inhalace

Při rýmě zkuste inhalovat několik dní a uvidíte, že se budete cítit lépe. Přestože rýma trvá minimálně týden, vy pocítíte rozdíl už po několika dnech. Zvolte si silice, jaké jsou vám příjemné a inhalaci provádějte několikrát denně.

Správné potraviny

Na cukrovinky a slané pochutiny v období nemoci zapomeňte. Pijte zázvorový čaj s citronem a medem, doplňujte minerály a dopřejte si ovoce a zeleninové saláty. Pomoci může i kvalitní vývar či jiná polévka. Jako svačinky skvěle poslouží oříšky a semínka anebo sušené ovoce.

Klidový režim

Rýma je jednoduše nemoc jako každá jiná. To, že se necítíte až příliš zle, nemusí znamenat, že všechno ostatní zvládnete. Dopřejte si pár dnů odpočinku a relaxace, nechte o sebe klidně pečovat druhé. Rýmu opravdu nepodceňujte, nejen, že se její průběh může velmi zhoršit, ale vy si rovněž zaděláváte na rýmu, kterou nebudete mít týden, ale měsíc.

Čtěte také:   Jak se chránit před nachlazením?

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.