Co dělat, když vás bolí v krku?

Bolí vás v krku? Neváhejte a vyzkoušejte všechny možnosti, které lékárna i alternativní léčby nabízejí. Je jasné, že nikdy neuděláte chybu. Ale pozor, nesnažte se potenciální léky překombinovat, protože tím by jejich účinek mohl degradovat. A jaké jsou tedy nejlepší tipy a triky na vypořádání se s bolestí v krku?

Bude to nejspíš znít jako hloupost, ale nejužitečnější rada je taková, aby vás v krku vůbec nezačalo bolet. Což znamená, že je třeba se chránit. V zimních měsících to jde jednoduše, noste šály a na holé krky zapomeňte. V takovou chvíli je třeba zapomenout na trendy a upřednostnit zdraví. Pakliže chcete i jinou prevenci, není nic lepšího, než si pravidelně dopřávat zázvorový čaj, cibuli či česnek. Pakliže nejste fandy ostrých jídel, zkuste kvašené zelí, které je nejen výborným zdrojem vitamínu C, ale také podporuje trávení.

Pomocník, po kterém sahá spousta lidí, jsou různé tabletky, ale ty nejsou zdaleka tak účinné jako přírodní extrakty. V tomto případě jsou přírodní věci lepší a pro tělo přínosnější oproti nesmyslnému pojídání pilulek. Tabletky jsou navíc plné umělých sladidel, které lidské tělo nepotřebuje ani při boji s infekcí. Nicméně jsou volně prodejné stejně jako sirupy obsahující rovněž velké množství sladidel. Takže co dělat v případě, když se lékárenské přípravky rozhodnete testovat? Rozhodně nepřekračujte povolené denní dávkování. Dále si nakupte ovoce, které máte rádi a svůj jídelníček odlehčete, aby se tělo soustředilo na nemoc.

Čtěte také:   Pilulky jako doplňky stravy?

Nezapomeňte také na to, že každé tělo na bolest v krku reaguje jinak. Někdo se s ní vypořádá rychleji bez větších potíží a jiný musí k lékaři, aby předešel možným komplikacím. Jednodušší je se chránit, aby vás bolest v krku nezastihla, protože i ta dokáže znepříjemnit každodenní život. Pokud se tak stane, neváhejte zalehnout do postele alespoň po pracovní době, protože jen tak se opravdu vyléčíte.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *