Pohyb na dovolené

Dovolená pro velké množství Čechů znamená dobré jídlo a válení se především u moře. Pokud je ale tato skutečnost odlišná od zaběhlých činností, které děláte přes pracovní vytížení, může vám to způsobit potíže. Extrémní přejídání a nulový pohyb zkrátka nevěstí nic dobrého.

Pohyb, o kterém ani nevíte

Pokud patříte mezi milovníky vody, není nic jednoduššího, než si dát několik temp ve vodě. Je to ideální pohyb i pro ty, kteří sportu běžně neholdují a dokáží tak spálit mnoho kalorií. Procházky po městě udělejte jen o trochu delší a pak si budete moct jídlo více vychutnat. Opravdu se dlouhých procházek nebojte, je to vůbec to nejlepší, co můžete pro své tělo na dovolené udělat. Ideálním pomocníkem v pohybu může být také zapůjčení šlapadla, či jiných pomůcek, při kterých je potřeba fyzické síly. Pro ještě větší pohodlí a relaxaci můžete zkusit jógu, která moc kalorií nespaluje, ale ve větším teple se jednoznačně zapotíte více, než je zvykem.

Pro větší sportovní nadšence existuje mnoho variant, z nichž je nejoblíbenější jízda na kole. Vypůjčení kola a objevování místních krás jde ruku v ruce se spalováním příslušných kalorií, které byste jinak přes dovolenou spíše nabírali. Z procházek si můžete udělat menší túru anebo vyrazit běhat ráno či večer, samozřejmě zde záleží na počasí, protože v extrémních teplotách se sport opravdu nedoporučuje.

Čtěte také:   Nezapomeňte se před sluncem opravdu chránit

Jednoduše řečeno, čas dovolených není pouze o jídle a pití, ale také o tom zrelaxovat se, vypnout od běžných povinností a zažít něco nového. Pokud je pro vás dovolená pouze synonymem přejídání se a nic nedělání, nejsme si jisti, zdali je to ten správný přístup. Nicméně i tak vše záleží na vás a vašich podmínkách či rozhodnutích, které podniknete.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *