Pojďme se zchladit!

Parné dny ne a ne ustoupit, a tak je třeba vědět, jak se před vedrem alespoň z části chránit. Samozřejmě že je nejlepší být někde doma, kde je příjemný chládek anebo být v blízkosti vody a mít možnost se kdykoliv zchladit. Nicméně vedra přetrvávají, a pokud váš dům či byt postrádá klimatizaci, pokojové teploty jsou ty tam. Takže jak zní rady a tipy pro zpříjemnění těchto upocených dní?

První rada se Vám bude možná zdát poněkud zvláštní a neúčinná, ale někteří z ní dokáží vytěžit nejvíce. Jak víte, naše vnímání se dá oklamat a když se podíváte například na fotky ze zimní dovolené, budete se cítit lépe, nebo si můžete pustit třeba film odehrávající se v zimě.

Pitný režim je rovněž důležitý, obzvlášť když je vedro. Na alkohol tentokrát zapomeňte, maximálně si dejte pivo, ale pijte hodně vody s citronem, mátou či meduňkou a doplňujte je minerálkami. Také je dobré si chladit tělo vodou, zejména zápěstí a pak vlasy. Led do drinků použijte na tělo, zde je účinek okamžitý. Mezi kosmetické vymoženosti patří voda ve spreji, kterou lze zakoupit v lékárnách, tu můžete nosit kdekoliv s sebou a mít osvěžení vždy po ruce.

Dalším faktorem je oblečení. Syntetické neprodyšné materiály nechte ve skříni, buďte free! Zkuste lněné oblečení a hlavně se vyvarujte všemu přilnavému, plánujete-li výlet do města. A co víc? Jezte saláty, domácí zeleninu a ovoce. Například salátové okurky a meloun obsahují velmi hodně vody, čili do veder ideální. K létu prostě teplo patří, škoda jen, že si ho nemůžeme schovat na zimu.

Čtěte také:   Zdravá strava je jednoduchá, zvlášť v létě!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *