Spirulina

O Chlorelle jste se mohli dočíst již v předchozím článku, ale ruku v ruce jde s touto řasou Spirulina, nejedná se o řasu, jako si mnozí určitě myslí, jde totiž o sinici. Nicméně tato sinice není zdraví škodlivá, je to sinice zdraví prospěšná a spolu s Chlorellou tvoří dokonalý pár potravinových doplňků.

Spirulina je téměř stará jako lidstvo samo, řadí se také samozřejmě do pomyslných superpotravin. Tato sinice je tedy nadupaná výživnými látkami, které jsou vhodné téměř pro každého. Vyjímku tvoří ti, kteří trpí kvasinkovými onemocněními, zahleněním a zadržují vodu v těle. Obsahuje také důležitý vitamín B12, který je jen v živočišných potravinách. Ovšem ve formě, v jaké se nachází právě ve Spirulině, není pro člověka stravitelná, takže se z tohoto faktu stává jen marketingový tah.

A jaké vitamíny a látky obsahuje?

  • Tvoří jí 70% bílkovin, je lehce stravitelná, takže pro lidi, kteří odmítají maso, může být alternativou v doplnění proteinů
  • Má velké množství vitamínu A, který posiluje zrak, imunitu, vlasy a nehty
  • Esenciální mastné omega 3 a omega 6 kyseliny
  • Obsahuje gama linolenovou kyselinu, která napomáhá lepší funkci srdce, mozku a dalších vnitřních orgánů
  • Pomáhá udržet normální hladinu cukru v krvi
  • Dle čínské medicíny má Spirulina chladící účinky, je proto vhodná pro lidi s nadměrným pocením či návaly horkosti
  • Zpomaluje buněčné stárnutí

Doporučuje se ohlídat si výrobce, protože někteří mohou dodávat geneticky modifikované výrobky, a tak snižují kvalitu produktu. Také si můžete vybrat mezi práškem nebo tabletkami, obecně je lepší prášek, neboť má širší využití (smíchání s vodou nebo džusy, přidání do salátů, polévek). Ale ti, kteří raději polykají tabletky si taky přijdou na své. Chcete-li být jako rybičky, kombinujte Spirulinu s Chlorellou a jste na půli cesty k dobrému výsledku, vždy musíte pamatovat na to, že strava je základ.

Čtěte také:   I potraviny Vám mohou ubírat energii. Které to jsou?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *