Aloe vera

Dalším přírodním zázrakem, o kterém jste již určitě slyšeli, je Aloe vera (pravá). Tato sukulentní bylina je trvalka a můžete si ji vypěstovat klidně i doma. S květenstvím dosahuje výšky až 90 cm. Uvnitř listů se nachází gel a latex, jež mají velmi široké využití. Barva květů je většinou žlutá nebo někdy může být až do červena.

Užívání aloe jako léčivé rostliny se datuje již od dob Egypta, k léčbě zranění či infekcí. V dnešní době se Aloe přidává do nepřeberného množství produktů v kosmetickém průmyslu. Například do krémů, ať už na ruce nebo na obličej, do tělových mlék, mýdel, vlasových přípravků, esencí pro aromaterapii, v podstatě je můžete najít v čemkoliv, stačí jen správně hledat.

Výborně se hodí na popálení, odřeniny, otlaky, bodnutí hmyzem, nedostatky na pleti, ekzémy, je třeba jen utrhnout list rostliny a pomazat potřebné místo gelem. Často se také používají při léčbě lupénky, při aftech, při extrakci zubu urychluje hojení. Gel má také příznivé účinky na trávicí systém a latex se v alternativní medicíně používá jako šetrné projímadlo. Některé zdroje uvádějí, že je Aloe vhodné na rakovinu kůže nebo třeba taky na pálení žáhy. Jiné pak, že latex je dobrý k zmírnění menstruačních bolestí. Dále, že snižuje hladinu cukru a je tak vhodná i pro diabetiky, podporuje správně vstřebávaní vitamínů, ulevuje od bolesti svalů a podporuje jejich regeneraci.

Čtěte také:   Jak na jarní detox?

Aloe se určitě hodí mít doma, její pěstování není nijak náročné, stačí trochu sluníčka a pravidelná vláha. Přípravky doplněné o Aloe vera doma určitě máte, aniž byste si toho byli vědomi. Samozřejmě je nejlepší čerstvá, což platí skoro u všech rostlin.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *