Trápí vás bolesti kloubů?

Podzim se nezadržitelně blíží, a s ním mnozí pociťují změnu počasí na svých kloubech. Bolesti nejen kolen a ramen jakoby patřily mezi podzimní starosti. Co s těmito problémy dělat? Existuje možnost je vůbec nějak řešit? Mnoho lidí v České republice může tvrdit, že bolesti kloubů už jsou známy jako civilizační choroby, což znamená, že mezi postižené může patřit de facto kdokoliv.

Máte přijatelnou váhu?

Možná vážíte málo anebo příliš hodně. Jste se svou váhou spokojeni, případně co vám říká lékař? Klouby nedostatečnou výživou velmi trpí, stejně tak pokud máte nadváhu, protože jsou nadměrně přetěžovány. Jak je známo, i štíhlí lidé mohou mít problémy s klouby, zvlášť při životním stylu, který vůbec neodpovídá vyvážené zdravé stravě. Proto je potřeba mít správný jídelníček, díky kterému pokryjete všechny důležité vitamíny a minerály nezbytné pro výživu kloubů.

Pohyb!

Může to znít trochu jako klišé, ale pohyb je nesmírně důležitý. Nejen pro psychické zdraví, ale také pro to fyzické. Nic se nemá přehánět, ale pokud se aktivně hýbete alespoň třikrát týdně, kloubům to prospěje určitě více, než kdybyste se váleli celý týden na gauči a nedělali vůbec nic. Po sportovní aktivitě samozřejmě nezapomeňte doplnit všechny spálené kalorie, aby nedocházelo k deficitu.

Doplňky stravy?

Právě letí všemožné doplňky, které garantují, že vám klouby zachrání. Jistě víte, že v určitých výrobcích se látka nachází, ale nikde se nepíše o její skutečné vstřebatelnosti. Je tedy dobré při využívání těchto doplňků přidat i vitamín C, který vstřebatelnost podporuje. Proto jezte každý den alespoň dva druhy ovoce a na zeleninu také nezapomínejte.

Čtěte také:   Co víte o hořčinách?

Bolesti kloubů dokážou být velmi zrádné, proto jejich řešení opravdu neodkládejte, protože vazivo, které je drží při sobě, nemá velkou schopnost regenerace, a lékařská věda stále nemá na tyto problémy adekvátní řešení.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *