Zkoušeli jste půst?

Už jste někdy zkoušeli půst? Nebo jste o tom alespoň přemýšleli? Víte, co takový půst obnáší? Půst jako takový nemusí hned znamenat nejíst vůbec, v různých kulturách má totiž různé i formy. Také má jiné významy a důvody, tudíž se jeho výsledky rovněž liší. Důležité je si opravdu dopředu naplánovat průběh půstu a poté návrat k vaší běžné stravě.

Budu lepším člověkem, když nebudu jíst

Jeden z extrémních případů může být náboženství, které půsty bere jako očistu a samozřejmost. Jiní lidé se snaží být lepším já, a tak se vzdávají jídla, přičemž si neuvědomují následky, jež z případného dlouhodobého půstu mohou vzejít. Takže pokud nejste věřící, tyto praktiky nedoporučujeme.

S půstem opatrně

Rozhodnete-li se půst uskutečnit, berte v potaz všechny možnosti. Utvořte si plán, ať dopředu víte, že v průběhu půstu nebudete vykonávat žádnou fyzicky náročnou aktivitu. V průběhu půstu vás totiž čeká pocit hladu, bolesti hlavy anebo dokonce úzkosti. Hladovka jako taková je vhodná pouze na pár dnů, nepřehánějte to, zvlášť když nejste zvyklí ani na klasický detox. Slova těch, kteří si půstem prošli, zní poněkud podobně. Je to očista nejen pro tělo, ale také mysl. Počáteční nervozita a hlad přinese své pomyslné ovoce.

Takže se naskýtá jednoduchá otázka. Chcete to zkusit, jste natolik silní, abyste to dokázali? Není to zkouška jen fyzická, ale také duševní. Zde se pozná, do jaké míry jste schopni obětovat sami sebe. Pokud víte, že po pár dnech půst vzdáte, raději se o něj ani nepokoušejte, protože takto by vám mohl spíše uškodit, než pomoci. Na druhou stranu je možné, že když se vám půst podaří, budete se o něj pokoušet znova.

Čtěte také:   Časté chyby při vaření

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *