Na tyto věci u běhání nezapomínejte!

O běhání toho padlo již hodně, ale přesto existuje ještě spousta věcí, o kterých byste měli vědět. Některé se vám možná budou zdát banální, o jiných jste možná neslyšeli. Ten, kdo se o běhání zajímá, by rozhodně tyto věci neměl brát jako samozřejmost, neboť i zdánlivě malé věci mohou způsobit větší problémy, které jsou dlouhodobé.

Nepodceňujte obutí

Běháte ve staré obuvi trasy, které neodpovídají tomu, na jaký terén byly boty určeny? Po delší době mohou nastat problémy s páteří a chodidly, které budou potřebovat dlouhou regeneraci. Pokud si nejste jistí výběrem, raději se obraťte na odborníky. Za obecnou radu se považuje koupě obuvi do terénu, třeba i přesto, že běháte spíše po upravených stezkách.

Rozcvička

Rozcvička patří mezi věci, na které byste neměli zapomínat. Vypouštět rozcvičení před během může způsobit natažení anebo natrhnutí svalů. Stejně tak je důležité protažení po ukončení fyzické aktivity, protože svaly se tolik nezkrátí a hlavně vás následující den nebude nic bolet. Na to určitě nezapomínejte a úmyslně nevypouštějte, za pár let poznáte rozdíl.

Bolest

Jste hrdinové, kteří překonají každou bolest? To je bohužel špatně. Jakékoliv přecházení fyzické bolesti přináší další a další bolest. Pokud víte, že jste se zranili, na chvíli si dejte pauzu od jakéhokoliv sportu, tělo vám za to poděkuje.

Pozor na jídelníček

Čtěte také:   Začátečnické chyby při cvičení

Běhání je fyzicky náročná aktivita, která si žádá upravený jídelníček. Běháte-li více jak 3x týdně, musíte jídelníček upravit tak, aby pokrýval vaše spálené kalorie. To znamená více kalorií, nebo větší porce jídla. Samozřejmě v rámci zdravého stravování můžete přidat více ovoce či oříšků a semínek. Nemusíte se obávat, že byste po těchto potravinách ztloustli.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *