Angína v létě?

Léto a prázdniny jsou ideálním časem na odpočinek, přesto se potýkáme s různými nemocemi a jednou z nich je angína. Co je její příčinou a jak bychom ji měli předcházet? I v létě můžeme skončit v posteli s horečkami a zimnicí, co tedy náš organismus nezvládá?

Příčina

Hlavním problémem je teplota organismu a teplota, která je kolem nás. Zejména rozdíly v klimatizovaných prostorách (auta, obchody apod.), kdy tělo není schopno při vysokých venkovních teplotách „přepnout“ na chladnější „režim“ právě v těchto místech. Další věcí je ovšem pití ledových drinků a nápojů, které tělu způsobují teplotní šok a tak je mnohem náchylnější.

Angínu poznáte sami

Pakliže je hrdlo zarudlé a na mandlích jsou bělavé či nažloutlé povlaky, je jasné, že se jedná o angínu. V tomto momentě je třeba vyhledat lékaře, který určí, o jaký druh angíny jde. Dělíme ji na virovou – „klasická“ a bakteriální – u té navíc naleznete povlaky, někdy může jít až o streptokokovou. Streptokoková angína udeří vždy za plného zdraví, jen s nenápadnými příznaky jako je únava, horečka anebo malátnost.

Antibiotika

Předepíše-li vám lékař antibiotika, je třeba, abyste dodržovali jejich dávkování. Pokud antibiotika neberete často, nemusíte se bát, tělo se s tím popere. Jen při dobrání se budete cítit slabí, ale regeneraci můžete podpořit například probiotiky, či stravou bohatou na zeleninu a ovoce.

Jak se angíně vyhnout

Letní drinky nejsou to nejlepší, čím v parném počasí zahnat žízeň, proto pijte raději vlažné nápoje, u kterých máte jistotu, že vám neuškodí. Samozřejmě pokud se rozhodnete osvěžit něčím ledovým, pijte tekutiny pomaleji a ohřívejte si je v ústech.

Čtěte také:   Co se zápachem z úst?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *