Bezmasá strava je krok dopředu!

Není tomu tak dávno, kdy lidé, kteří jedli trochu „jinak“ byli považováni za podivíny, blázny a kdo ví co ještě. Dnes už je naštěstí všechno jinak a výživové trendy se také stále mění. Možná si i někteří začali uvědomovat, že opravdu jsou to, co jedí a začali si vážit svého zdraví.

Vegetariánství má své kořeny v Indii, kde je i dnes stále nejvíce populace, která odmítá maso. Ano, jedná se o náboženské důvody, které postupem globalizace ovlivňují lidstvo na celém světe včetně Evropy. Vegetariánská a veganská strava není vůbec nebezpečná, ba naopak, spousta nemocných se díky úpravě jídelníčku vyléčilo právě vynecháním masa a masných výrobků. Samozřejmě nezapomínejte na to, že všechno má svůj čas, tudíž vynecháte-li maso, za měsíc nečekejte výsledky. Může se také stát, že se zprvu budeme cítit unaveně, podrážděně a třeba i malátně, to je kvůli tomu, že se vaše tělo detoxikuje. Pokud jste vegetariánem či veganem, tak se strava zakládá především na luštěninách – cizrna, fazole, čočka a v neposlední řadě také sója, ale nic se nemá přehánět, proto si dávejte pozor, aby vaše lednice nebyla jeden velký sójový výrobek (mléka, tofu, jogurty). Ale také na semínkách – dýňová, slunečnicová, sezamová, chia, lněná (ty po rozdrcení můžete použít jako náhradu za vejce, je to výborné pojivo) a také oříšcích – lískové, mandle, para, kešu. Semínka a oříšky totiž můžete použít jak do slaných, tak i sladkých pokrmů, hodí se zkrátka všude a jsou nadupané vitamíny a minerály. No a jako přílohu využijete to, co doma máte běžně k dispozici – brambory, rýži a těstoviny různých tvarů a druhů.

Čtěte také:   Snažíte se zhubnout?

Veganství a vegetariánství už dnes není nic výjimečného, tito lidé bývají šťastnější a zdravější. Vrcholoví sportovci také maso ve svém jídelníčku nemají. Zkuste si doma třeba tři měsíce omezovat maso, účinky se jistě dostaví.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *