Co je to sebeláska a jak ji lze vnímat?

Patrně jste i vy v médiích zaznamenali slovo sebeláska, které se začíná stále více a více skloňovat. V podstatě nejde vůbec o nic jiného, než se začít mít rád. Momentálně se vyžívá mnoho známých osobností v tom, jak by k sobě měl člověk přistupovat, jak se začít míc více rád, věřit v sám sebe. A tím, že se začnete mít více rádi, budete jednoduše v životě spokojenější.

Funguje to tak doopravdy? Inu, jak se říká, na každém šprochu pravdy trochu. Je jasné, že mnoho z vás trpí komplexy z nedokonalosti, ale to není důvod se nemít rád. Poslouchat rady jiných určitě není na škodu, pakliže si takto dokážete pomoct. Ale nic není mocnější než vy sami. Je třeba, abyste si stanovili své životní hodnoty a priority, podle kterých se budete v budoucnu řídit. Jen tak budete lepší verze vás samotných, protože být jako někdo není to, co byste chtěli.

Termín sebeláska lze tedy opravdu vyjádřit několika způsoby a všechny z nich jsou správné. Není to o tom, že se budete honit za dokonalostí, která ve své podstatě neexistuje a není to ani o tom, že budete dávat na rady ostatních, jde hlavně o to být sám sebou. Dopracovat se k tomu mít se rád, začít na sobě pracovat, abyste byli lepší nejen pro své okolí, ale hlavně byli příkladem sami sobě.

Čtěte také:   Jak přežít vánoční stres?

Zdá se vám tato teorie povědomá? Ona samozřejmě povědomá je, jedná se totiž o takový mix východní a západní filosofie, a proto ji někteří lidé odmítají. Každopádně jde opět jen o to vzít si ze všech těch rad to, co je pro vás důležité, neboť není třeba se zbytečně zatěžovat tím, co nepotřebujete. Se sebeláskou by se to nemělo přehánět, ale určitě je důležité mít se rád.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *