Jak o Vánocích nepřibrat?

Svátky nejsou o dietách, ale také ne o přílišném obžerství, někteří z nás volí zdravější svátky, jiní opět vsázejí na klasiku. Jak o Vánocích nepřibrat zbytečná kila? Přinášíme několik tipů, které vám umožní si Vánoce nejen užít, ale také nemít zbytečné výčitky z jídla.

Procházky na prvním místě

Trávíte Vánoce s blízkými? A na návštěvy jezdíte autem? Pokud se vaše rodina nachází v rozumné blízkosti, neváhejte si udělat pěknou procházku a pokochat se vánočním městem. Nebo si mezi svátky naplánujte túru s kamarády či rodinou, zkrátka není dobré svátky jen prosedět či proležet u televize s cukrovím, alkoholem a spoustou jídla.

Alkohol?

V souvislosti s tím, že k Vánocům patří i dobré pití, snad každý z nás si dá alespoň přípitek. Ale i zde platí to, že nic by se nemělo přehánět, protože alkohol má velmi hodně kalorií. Samozřejmě také záleží na tom, o jaký druh se jedná.

Využijte zdravější alternativy

V našem článku jsme vás zahrnuli tipy, jak zdravěji lze svátky pojmout. Nebojte se této možnosti. To, že bude cukroví zdravější, neznamená, že bude méně chutnější. Klidně můžete zvolit zlatý střed – napéct jak klasické, tak i jiné druhy.

Pozor na celodenní mlsání

Přes svátky máte tendenci jíst de facto od rána do večera, což vůbec není správné. Proto zkuste zachovat svůj klasický jídelníček a jíst tehdy, kdy jste zvyklí. Určitě není příjemné skončit na Štědrý den na pohotovosti se žlučníkovým záchvatem jen kvůli tomu, že jste to přepískli s jídlem. Závěr je pořád stejný – jde o to si užívat chvíle s těmi nejbližšími.

Čtěte také:   Fitness centrum nebo pohyb v přírodě?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *