Jak o Vánocích nepřibrat?

Svátky nejsou o dietách, ale také ne o přílišném obžerství, někteří z nás volí zdravější svátky, jiní opět vsázejí na klasiku. Jak o Vánocích nepřibrat zbytečná kila? Přinášíme několik tipů, které vám umožní si Vánoce nejen užít, ale také nemít zbytečné výčitky z jídla.

Procházky na prvním místě

Trávíte Vánoce s blízkými? A na návštěvy jezdíte autem? Pokud se vaše rodina nachází v rozumné blízkosti, neváhejte si udělat pěknou procházku a pokochat se vánočním městem. Nebo si mezi svátky naplánujte túru s kamarády či rodinou, zkrátka není dobré svátky jen prosedět či proležet u televize s cukrovím, alkoholem a spoustou jídla.

Alkohol?

V souvislosti s tím, že k Vánocům patří i dobré pití, snad každý z nás si dá alespoň přípitek. Ale i zde platí to, že nic by se nemělo přehánět, protože alkohol má velmi hodně kalorií. Samozřejmě také záleží na tom, o jaký druh se jedná.

Využijte zdravější alternativy

V našem článku jsme vás zahrnuli tipy, jak zdravěji lze svátky pojmout. Nebojte se této možnosti. To, že bude cukroví zdravější, neznamená, že bude méně chutnější. Klidně můžete zvolit zlatý střed – napéct jak klasické, tak i jiné druhy.

Pozor na celodenní mlsání

Přes svátky máte tendenci jíst de facto od rána do večera, což vůbec není správné. Proto zkuste zachovat svůj klasický jídelníček a jíst tehdy, kdy jste zvyklí. Určitě není příjemné skončit na Štědrý den na pohotovosti se žlučníkovým záchvatem jen kvůli tomu, že jste to přepískli s jídlem. Závěr je pořád stejný – jde o to si užívat chvíle s těmi nejbližšími.

Čtěte také:   Přestaňte se přejídat!
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *