Hubnete? Na tyhle věci si dávejte pozor!

Ne nadarmo se říká, že hubnutí začíná v hlavě. Zajímalo by nás, kolik z vás při hubnutí myslí na sebe a dělá to hlavně pro lepší já a ne pro své okolí? Důležité také je nepodlehnout krizi. Ale na co si dát pozor, když už se hubnout rozhodnete a nevíte, co tento proces obnáší? Přinášíme vám rady, kterých byste se měli držet, uvažujete-li o tom změnit nejen svou postavu.

Počítání kalorií?

Při redukční dietě se doporučuje kalorie počítat, avšak nejste-li profesionál, přenechejte výpočet požadovaných kalorií na odbornících. Pokud vám tuto metodu výživový poradce či trenér objasní, můžete se zeptat, zdali je vhodné v počítání pokračovat samostatně. Avšak většinou dostanete jídelníček stanovený přesně na míru, tudíž se ani posléze o kalorie nemusíte starat. Na druhou stranu může být počítání kalorií zbytečné, chcete-li zhubnout pouze pár kil. V tento moment je třeba jen upravit stravování. S tím souvisí další věc, a to je pokrytí denního příjmu. S pohybovou aktivitou vaše spotřeba kalorií roste, a tak je třeba jíst více. Neznamená to, že si teď ten kus dortu můžete dovolit, ale to, že se musíte stravovat kvalitněji. Ale pokud příliš nesportujete, příjem zvyšovat nemusíte, pak by totiž mohlo dojít z k tomu, že byste váhu nabírali. Stále totiž platí, že přijmete-li více kalorií, jednoduše vám hubnout nepůjde.

Čtěte také:   Jak se na jaře nenachladit?

Kvalitní odpočinek

Při hubnutí je velmi důležitá rekonvalescence po pohybové aktivitě. Po sportu si dopřejte vířivku anebo masáž a samozřejmě nezapomeňte na dostatek spánku. Svaly se regenerují hlavně následující den. Máte-li nadváhu, tak to se sportováním na začátku nepřehánějte. Volte aktivity, které jsou méně náročné na klouby, jako například plavání.

Hubnutí je také o objevování nových chutí, zapomeňte na ty staré a dejte přednost novým!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *