Kruhy pod očima – co s nimi?

Která žena by neznala kruhy pod očima. Co když se ale objevují častěji a z neznámého důvodu? Viníkem kruhů pod očima není jen stárnutí, únava nebo probdělá noc, ale může to být i nemoc. Mnohdy také nejdou zamaskovat kosmetickými pomocníky, které máte doma. Jak na ně tedy vyzrát a co pomáhá?

Maskování a péče

Základní pomocí může být na plátky nakrájená okurka vytažená z lednice, stačí ji jen přiložit na oči a chvíli relaxovat. Dalším tipem jsou nachlazené polévkové lžíce, postup je opět stejný, stačí přiložit na kruhy a počkat. Věříte-li kosmetickým vymoženostem, nechte si poradit od odborníka, který přípravek je pro vás nejvhodnější. V očním okolí je totiž nejtenčí kůže a některé krémy vám nemusí sedět. Pokud ihned trváte na zlepšení, vyhledejte odbornou pomoc v lékařství, tyto zákroky nejsou ovšem moc levnou záležitostí.

Nemoc?

Kruhy pod očima většinou nejsou způsobeny vážným onemocněním, jedná se spíše o alergie, nachlazení a celkově potíže s dutinami. Proto když máte při rýmě ucpaný nos, můžete mít výraznější kruhy pod očima.

Špatná životospráva

Špatná životospráva má na svědomí mnoho potíží, mezi ně pochopitelně patří i kruhy pod očima. Mohou být způsobeny nadměrným příjmem soli, alkoholismem a konzumací nevhodných potravin (například jste alergičtí na lepek, nevíte o tom, a proto trpíte výraznými kruhy pod očima).

Pleť máme jen jednu, proto je potřeba o ni správně pečovat, do popředí vystupuje péče pouze kokosovým olejem, kdy se jim odlíčíte a poté opět namažete. Tvář je krásně hydratovaná a nepotřebuje žádné další kosmetické přípravky. Nesmíte rovněž zapomínat na pitný režim, to je již léta prověřená rada.

Čtěte také:   Postava do plavek na poslední chvíli?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *