Jak se správně opalovat?

Léto se blíží a s ním je i třeba se připravit na opalování. Někteří z nás už vyráží do teplých krajin teď, aby nabrali dostatek sluníčka pro nadcházející sezonu. Musíme myslet hlavně na to, že jsme každý jiný a každý vydrží na slunci jinou dobu a také se jinak opaluje. Spousta z nás totiž opalování jako takové vůbec neřeší – když se spálím, sloupu se a tím to končí. Jenže ono to tak vůbec není. Sluneční paprsky mohou způsobovat rakovinu kůže, takže ti, jež se často a nechránění vystavují slunci, mohou mít zaděláno na pořádný problém.

V prvé řadě si pojďme připomenout základní rady, které bychom měli dodržovat. Nechodit na slunce v jeho největším žáru (zpravidla v poledne). A také se mazat dostatečným množstvím příslušného přípravku, a pokud jste na slunci celý den, mazejte se několikrát.

U nás se rozlišují čtyři typy pleti a podle toho, do jakého druhu spadáte, se rozlišuje, zda-li se opálíte rychleji či později. Podle toho si vyberete ochranný faktor SPF (z anglického Sun Protection Factor), který představuje časový faktor odsouvající projev spálení. Preferujete-li i zde alternativní pomocníky, doporučují se oleje jako je kokosový, avokádový či lněný nebo také olej z malin. Důležité je také nepodceňovat ochranu malých dětí, jejich pokožka je několikanásobně citlivější, a tak je třeba také vyšší SPF faktor.

S letním sluncem si není radno zahrávat, nejen, že se budete pravidelně mazat, při dlouhodobém pobytu venku také nezapomínejte na doplňování tekutin. Ačkoliv ochranných přípravků je v obchodech spousta, rakovina kůže se stále objevuje, čili určitě tuto věc nezanedbávejte.

Čtěte také:   Jde přelstít zimní únavu?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *