Bylinky proti nemocem

Bylinky proti neduhům už používaly naše prapraprababičky a věděly, na jaké nemoci je použít. Proč to nezkusit, když už to fungovalo tehdy? Bylinky si snadno zvládnete vypěstovat doma i sami. Pokud ne, zavítejte na farmářské trhy, kde je všelijakých bylinek opravdu dost.

Bylinky pro klidný spánek

Stejně tak jako se levandule používá proti molům, tak je k dostání sušená v pytlíčcích a vy si ji můžete umístit pod polštář. Zklidní Vás a pomáhá usnout. Heřmánek spolu s třezalkou a meduňkou jsou také vhodnou kombinací při nespavosti.

Bylinky pro energii

Dejte vale všem energetickým nápojům a zkuste kopřivu, pročišťuje a dodává energii. Novinkou mezi bylinkami je guarana, ačkoliv v zahraniční je známá poměrně dlouho, k nám se dostala teprve nedávno. Její účinky jsou ohromující – pomáhá spalovat tuky, zvyšuje účinky vitaminu C a pomáhá uvolňovat kyselinu mléčnou, což je důležité zejména pro sportovce. Ale dlouhodobé konzumaci se raději vyhněte.

Máta peprná

Ne každému tato bylinka voní, avšak její účinky jsou známy po staletí. Pomáhá při zažívacích potížích, také povzbuzuje organismus. Při teplých letních dnech si udělejte domácí limonádu z citronu nebo limetky a máty, osvěží okamžitě.

Skořice

Přepískli jste to minulý večer s alkoholem? Zkuste skořici, pomáhá při pálení žáhy, má protizánětlivé účinky a obsahuje vlákninu. Ovesná kaše se skořicí je ta správní volba.

K bylinkám je třeba přistupovat s tím, že nezačnou působit okamžitě. Jste-li nachlazení, neztrácejte hlavu a k nemoci přidejte trochu optimismu a bylinky nechte dělat svou práci. Uvidíte, že za nějaký čas Vám pomohou, neboť babičky mají vždy pravdu a hlavně v minulosti na výběr z chemických drinků opravdu nebyl.

Čtěte také:   Jak na podzimní neduhy?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *