Stravování při cvičení – co je důležité?

Sportujete, ale nedaří se vám zhubnout a dostat se na tu správnou váhu a čísla, která potřebujete? Přemýšleli jste vůbec, co děláte špatně, nebo co může být onou příčinou, že se vaše postava nemění? Vezmete-li v úvahu všechny faktory, nad jedním se musíte určitě zastavit, protože zjistíte, že jej neplníte tak, jak byste měli.

Strava je při pravidelném sportování nepostradatelná, zejména pokud máte pohyb více než 3x do týdne. Tělo vydá spoustu energie, a tak je třeba ji doplnit ve správné formě. Nesmíte také zapomínat na svačiny před cvičením, které mohou podpořit dobré spalování tuků a růst svalů, ale hlavně vám poskytnou dostatek energie na fyzický výkon.

Co jíst před cvičením?

Co jíst a v jakou dobu, než začnete cvičit? K jídlu se doporučuje ovoce (banán, jablko, hrušky zkrátka to, co doma najdete), nebo také celozrnné pečivo se sýrem, šunkou anebo tvarohem. Můžete také zkusit různé kombinace jako například: tvaroh s banánem či jiným ovocem, pohanková kaše s jablkem a rozinkami, celozrnný chléb se sýrem a zeleninou. Jídlo před tréninkem musí být bohaté jednak na sacharidy, tak i na bílkoviny, aby tělo mohlo využívat přijatou energii.

Co jíst po cvičení?

Po cvičení si můžete opět dovolit sníst různé druhy ovoce, abyste doplnili spotřebovanou energii. Zhruba jednu až dvě hodiny po cvičení byste si měli dopřát komplexní jídlo, které je bohaté na všechny živiny a vitamíny, tělo tak může regenerovat snadněji. Ideálním příkladem je ryba s bramborem a zeleninovým salátem, nebo luštěninová směs se zeleninou a vámi zvolenou přílohou. Pokud byste chtěli maso, volte spíše vepřové, rovněž se zeleninovou přílohou. Jste-li fanoušky druhých večeří, zkuste si připravit tvaroh na sladko (s medem, skořicí a ovocem).

Čtěte také:   Překonejte závislost na jídle

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *