Je rychlý metabolismus úděl genetiky?

Že je rychlý metabolismus úděl genetiky? Omyl! Ne vždy tomu tak musí být, zejména pokud se snažíte své tělo změnit k lepšímu. Co jíst a v čem si najít řád, abyste svůj metabolismus urychlili a měli tak šanci na efektivnější spalování? Přinášíme vám řadu tipů a triků, jak metabolismus nastartovat.

Snídejte

Prvním úspěšným krokem k nastartování metabolismu je kvalitní snídaně. Neodbývejte se a vymezte si na snídani čas! Patříte-li mezi příznivce slaných variant, můžete si dopřát vejce na všechny způsoby, avšak musíte dbát na základy zdravého stravování. Což například znamená, že zredukujete množství másla na úkor kvalitního rostlinného oleje. K tomu si nachystejte různé druhy zeleniny a můžete si v poklidu vychutnat začátek dne.

Bez sportu to nelze

Aby váš organismus fungoval správně, musíte pro to i něco obětovat. V tomto případě je to cvičení, kterému byste měli minimálně 3x týdně věnovat svůj čas. Je jedno, co to bude, hlavní je, aby vás to bavilo a spálili jste při tom kalorie. Pohyb je totiž nedílnou součástí zdravého života.

Kvašená zelenina

Toto téma může být pro někoho trochu ošemetné, nicméně konzumace kvašené zeleniny je jednoduše vhodné, neboť tyto produkty detoxikují organismus a jsou bohaté na vitamíny skupiny B.

Co pálí, to je dobré

Všeobecně známý fakt, že potraviny, které jsou ostré, urychlují metabolismus, je pravdivý. Proto do svého jídelníčku zaveďte chilli, zázvor, cibuli, česnek a další ostré alternativy. Samozřejmě tehdy, pokud víte, že vás nečeká důležitá schůzka v práci. Možná právě díky těmto chuťovým kombinacím přijdete na nový recept, který vás bude bavit.

Čtěte také:   Čas dovolených se blíží!

Pijte vodu a zelený čaj

Pití vody s citronem ještě před snídaní skutečně pomáhá. Stačí vyzkoušet a sami pocítíte rozdíl. Zelený čaj si dávejte v průběhu dne, ale na večer s ním už raději zacházejte opatrně. Tekutiny jsou vhodné i ve formě minerálních vod, nicméně raději ne dennodenně.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *