Víte o své komfortní zóně?

Komfortní zóna, to je slovo, které se používá stále častěji. Víte, co je komfortní zóna zač a proč se spousta lidí vzdává svého majetku a jiných hodnot? Komfortní zóna není ve skutečnosti zóna jako taková. Dá se definovat několika různými způsoby, my jsme vybrali snad ten nejsrozumitelnější.

Vaše zóna je de facto celý váš svět. Všechny způsoby, které máte, všechny zvyky, které dodržujete. Všechny činnosti, které dennodenně provozujete. Čím dál více lidí ze své komfortní zóny vystupuje, protože chce zažít nové věci a obohatit svůj dosavadní život. Spousta z nich si ale neuvědomuje, že pokud je tento krok z komfortní zóny příliš velký, čeká je stres, odmítnutí a také nejistota. Výstupem z komfortní zóny může být tedy výpověď z práce, dlouhodobý pobyt v zahraničí a podobně.

Proč ano?

Jste-li vyloženě dobrodruhové, vaše komfortní zóna je daleko větší než u lidí, kteří mají rádi „svůj klid“. Pokud rádi zažíváte nové věci a nemáte z strach z neznáma a odmítnutí, můžete ze své komfortní zóny vystupovat každý den. Avšak lepší je svou komfortní zónu rozšiřovat než ji stále opouštět. Například pro introverty nebude nikdy příjemné mluvit před plnou místností lidí, takže je lepší, když si vyberou jinou aktivitu, kterou považují za výzvu.

Proč ne?

Máte-li opravdu pasivní povahu, jste introvertem a z velké míry konzervativní. Určitě víte, že tato skupina jsou většinou staří lidé, takže není důvod, proč svou komfortní zónu alespoň o kousek nerozšířit.

Čtěte také:   Zvyšte si zdravé sebevědomí

Můžete začít malými změnami, které budete postupně obměňovat, zmenšovat či zvětšovat a následně uvidíte, jak se budete cítit nejlépe. Není třeba usilovat o cíle, které vás nezajímají a o kterých víte, že nemají příliš velkou cenu.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *