Závislost na sladkém – jde se jí zbavit?

Závislost je v podstatě špatná věc, proto je třeba s ní bojovat, abyste se jí dokázali zbavit. Víte, co závislost způsobuje a proč? Odpověď na tuto otázku není až tak jednoznačná, nicméně závislost na sladkém může být způsobena více faktory. Některé z nich jsou následující: špatná strava (tzn. postrádáte některý vitamín či minerál), nesprávná životospráva a stres.

Patříte do této kategorie a víte, že s přemírou sladkého chcete skončit? Zdá se, že není nic jednoduššího, ale opak je pravdou. Všechny závislosti jsou totiž psychického rázu, a tudíž si musíte stanovit jasné hodnoty, kterých byste chtěli opravdu dosáhnout. Existuje pár zásad, díky kterým se závislosti zbavíte snáz.

Pravidelná strava

Když si sestavíte správně jídelníček a budete ho dodržovat, máte větší pravděpodobnost, že se od sladkého budete distancovat. Poté, co si budete jistí, že jídelníček opravdu funguje, můžete do něj občas přidat i nějakou zdravou dobrotu (domácí sladké pečivo, tyčinky apod.).

Nápad, co mnohdy selže

Určitě to znáte moc dobře, když máte chuť na čokoládu, dejte si ovoce a chuť vás přejde. Někdy je lepší si dát opravdu jen malý kousek čokolády a počkat, protože chuť ustoupí. Pak si můžete dát klidně jablko, nebo jiné ovoce.

Stres a nervozita

Největším zabijákem zdravého těla i ducha je stres, protože ve stresových situacích jednáme bezmyšlenkovitě, a proto je velmi časté, že spořádáme na co přijdeme a zdravé věci to rozhodně nejsou. Rovněž je velmi obtížné se stresu zbavit, pokud vykonáváte náročnou práci. Najděte si proto nějakou volnočasovou aktivitu, která vám nahradí sladké dortíky a cukříky, je jedno, jestli to bude plavání, nebo jízda na kole.

Čtěte také:   Jsou potraviny ze zdravých výživ skutečně zdravé?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *