Co s podzimní únavou?

Dny se krátí, sluníčka ubývá a začíná být pochmurno. Všude je smog, inverze a to jsou často důvody k tomu trpět nesnesitelnou únavou a špatnou náladou. Přemýšleli jste někdy na tím, proč je pro nás podzim tak smutný a depresivní? Podzim je odrazem léta, jaké bylo léto, takový bude podzim. Ne, co se týká počasí, ale toho, jak jsme léto prožili. Naši předkové totiž léto trávili na svých polích, a tak pro ně bylo přirozené na podzim přizpůsobovat svůj denní režim počasí a delším večerům. Tudíž netrpěli zbytečnou únavou, a deprese tehdy neznali vůbec.

Dnes je trend úplně jiný, dny trávíme v kancelářích a pak doma u televizí. Začněme proto tím, že místo televize si konečně půjdeme zacvičit, zvolte cokoliv (běh, plavání, posilovna) a dodržujte to i přes rok. Na druhou stranu si také musíte umět dopřát relaxaci, je opět jen a jen vás, jestli si doma napustíte vanu, nebo zavítáte do wellness centra, pomůžete tím nejen tělu, ale i duši.

Vybírejte si tepelně upravené potraviny, které vás zasytí a zahřejí. V tomto ročním období vsaďte na luštěniny a ostřejší chutě, nezapomínejte třeba na řepu, která je bohatým zdrojem železa. Pijte mošty z jablek, zázvorový čaj s medem a svařené víno jednou také neuškodí, krásně provoní dům či byt a zahřeje.

Jestliže to počasí ještě dovolí, dopřávejte si procházky. Není nic krásnějšího než barevná krajina při západu slunce. Nicméně nezapomínejte na to, že rána jsou velmi chladná, takže ani nepodceňujte teplé oblečení. Zkrátka se snažte si podzim užívat a vyvarovat se všech negativních věcí.

Čtěte také:   Sychravý podzim, jak na něj?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *