Dají se omezit chutě na sladké?

Každý z vás si jistě rád dopřeje něco sladkého a zároveň dobrého. Někdo častěji, jiný méně. Co ale dělat v případech, kdy vás chutě na sladké pronásledují neustále? Lze tyto chutě nějak elimininovat, aniž byste výrazně strádali? Některé metody jsou poměrně drastické, avšak my vyznáváme metody, které tak násilné nejsou.

Tyto metody raději ne

Obelstít chutě na sladké se dá různými způsoby. Ale tyto jsou až příliš nevhodné, nebo lidem jednoduše vyhovovat nemusí. Možná některé z nich znáte. Prvním „trikem“ je vypít najednou velké množství vody, které zabrání chuti na sladké. Dalšími tipy jsou stoupnutí na váhu, nebo zkoušení plavek na léto v zrcadle. Musíme podotknout, že není třeba tyto tipy praktikovat, máme pro vás totiž lepší nápady.

Tyto ano

Honí vás chuť na sladké? Kousek sladké dobroty si dopřejte. Zde velmi záleží na množství, méně znamená více. Jsme zastánci toho, že dáte-li si raději obden kousek čokolády, je to vždy lepší, než kdybyste dlouho odolávali a pak byste snědli celou tabulku najednou. Další možností je příprava dobrot doma. Pořád je lepší si dezert připravit doma, než abyste jej kupovali. Nabízí se spousta variant, populární jsou raw dobroty, které se tepelně neupravují, nebo můžete zvolit klasické dobroty ve zdravější verzi. Použijte ovoce, oříšky a semínka, která máte doma, na obyčejný cukr zapomeňte a využijte alternativní sladidla, jako jsou například sirupy (datlový, rýžový, javorový apod.). Díky své fantazii a receptům, které si vyhledáte, lze vytvořit dobrotu přesně podle vašich představ. Pak už záleží jen na vás, jakému druhu dezertu dáte přednost, jestli máte raději kakaové dezerty, nebo se přikláníte k těm více ovocným a osvěžujícím.

Čtěte také:   Neovladatelné chutě? Zkuste se jim vyhnout!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *