Dejte stresu vale!

Ať chcete nebo ne, s příchodem podzimu na některé z vás přichází takzvané „chmury“, kdy se necítíte dobře jak po stránce fyzické, tak i té psychické, neboť změna počasí dokáže ovlivnit všechny smysly, které jste doposud nevnímali. Pro rodiče je krizový také začátek školy, protože se děti musí adaptovat na příslušný režim. Dalším aspektem může být práce, protože po sezoně dovolených se spousta lidí těžko vrací do pracovního procesu.

Co dělat, abyste nepodlehli stresu, který je zabijákem imunity, dobré nálady a spokojenosti? Máme pro vás několik tipů, jak se stresem bojovat, aniž byste museli vynaložit zbytečně velké úsilí. Ovšem jeden háček to přece jen má, musíte se na toto období začít připravovat už s předstihem. Jaké jsou tedy přesné tipy?

Vymezte si čas jen pro sebe

Už si ani nevzpomínáte, kdy jste si naposled dali skvělou vanu společně s trochou dobrého vína? Tak teď máte jedinečnou příležitost to změnit, a víte co? Udělejte si z toho pravidelnou relaxaci, takže se budete vždy těšit na den v týdnu, na který tato „povinnost“ připadne.

Obklopujte se kamarády

Zdánlivě otřepaná fráze se najednou může zdát velmi obtížná, možná i proto, že se v práci pohybujete mezi nesprávnými lidmi. Zamyslete se nad tím, jestli jste i za těchto podmínek v práci spokojení. Jako dočasná kompenzace vám může posloužit trávení volného času s přáteli, které potkáváte mimo práci.

Čtěte také:   Závislost na sladkém - jde se jí zbavit?

Zvolněte!

Typický Čech je permanentně ve spěchu, aniž by měl důvod, proto je třeba zvolnit! To, že se občas zpozdíte, není na škodu, důležité je, abyste měli čas stále pod kontrolou. A fakt je ten, že byste si v zimních měsících měli dopřát více spánku.

Sportujte venku

I v zimních měsících můžete sportovat venku, stačí se dobře obléci. Pokud není opravdu škaredě, dejte přednost přírodě před posilovnou.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *