Co je přírodní kosmetika?
Každá žena touží být krásná a každá žena má doma určitě minimálně jeden kosmetický přípravek. Napadlo vás někdy, z čeho se taková dekorativní kosmetika vůbec vyrábí? Nic blahodárného to opravdu není, většinou to jsou jen syntetické a chemické sloučeniny. Proto se doporučuje zejména pleti občas odpočinout od kosmetiky a dopřát ji regeneraci.
Máte citlivou pleť a používáte přípravky s označením pro citlivou pleť? Budete se divit, ve složení s „obyčejnými“ se markantně lišit nebudou. Takže otázka zní: vyplatí se investovat do kvalitní přírodní kosmetiky? Pokud nemáte výrazně problematickou pleť a nechcete, nemusíte. Ovšem ti, jež toto štěstí nemají, by se měli poohlížet právě po kvalitních a osvědčených věcech.
Aby byla kosmetika označená jako přírodní, musí splňovat určitá kritéria. Stejně jako u jiných spotřebních produktů jsou tyto přípravky označeny certifikáty, mezi nejznámější patří Soil Association, BDIH, Ecocert a jiné. Tato označení garantují, že suroviny použité k výrobě pocházejí z ekologického zemědělství, neobsahují syntetické konzervační látky (parabeny), syntetické emulgátory (emulgátor = organická látka, která umožňuje smíchání dvou kapalin), ropné produkty (parafin), syntetické aromatické látky a barviva, v neposlední řadě také suroviny z mrtvých zvířat. Z toho tedy plyne, že finální produkt nebyl testován na zvířatech. Dále je pravidlem, že se složení musí uvádět podle množství, což se zdá být dobrým vodítkem pro spotřebitele kvůli rozeznání kvality výrobku.
A proč přírodní kosmetika? Pokožka je odrazem organismu, nevhodné látky se hromadí v tkáních a po delší době mohou způsobovat i vážné zdravotní problémy. Přírodní kosmetika je zdraví prospěšná, nezatěžuje organismus a není příčinou kožních onemocnění. A co vy, vlastníte přírodní kosmetiku?