Jak vám nízké teploty mohou poničit pokožku?

Ukrutné teploty, které se pohybují hluboko pod nulou, nejsou vůbec příjemné. Pobyt venku v takovém období byste měli značně omezit a sportovní aktivity se také zrovna nedoporučují. Je potřeba dobře se chránit, neboť v našich zeměpisných šířkách nejsme na tak nízké teploty zvyklí. Jak se chránit, aby naše tělo nestrádalo?

V hlavní roli pokožka

Ve velkých mrazech nejvíce trpí pokožka, a zejména taková, která není před mrazem jinak chráněná. Proto vytáhněte čepice i rukavice, které vám pomohou pokožku chránit, aby zbytečně netrpěla. Kromě toho, že je po přechodu mrazem suchá, může být i podrážděná a mít větší tendenci tvořit například na rukou ekzém, kterého se zbavíte až poté, co mrazy pominou. To samé platí i o pleti, která může být velmi vysušená a kvůli tomu se na pleti mohou tvořit různé pupínky, začervenání, nebo se kůže může začít loupat. A důležité je zmínit také to, že trpí i pokožka, která je chráněná vrstvou oblečení. Pokud je tato vrstva příliš tenká, pokožka má tendenci rudnout a být sušší než obvykle.

Hydratace?

Hydratace pokožky je v zimním období naprosto nepostradatelná. Proto by krémy a oleje měly být součástí každodenní péče, ať už jste žena nebo muž. Sahejte po takových, u kterých víte, že jsou mastnější a dokáží tak pokožku skvěle hydratovat i v nepříjemném počasí.

Ač se vám to nemusí zdát, pokožka přes zimu opravdu trpí, proto je třeba, abyste ji věnovali zvýšenou pozornost. Důležitá je také skladba jídelníčku, která pokožku ovlivňuje, ale správné vyživení potřebuje i ze zevnějšku. Bude pak lépe připravena na jaro a léto. Výsledek poznáte například na intenzivnějším opálení, kterého dosáhnete právě při správné péči.

Čtěte také:   Jak se správně opalovat?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *