Kdy je bolest břicha akutní?

Každý z nás tyto bolesti alespoň jednou určitě zažil, někdy se jedná o banalitu, jindy může jít o závažnější problém. Víte, kdy si vystačit s domácí péčí a kdy vyhledat odbornou pomoc? Bolest břicha je nepředvídatelná, proto je vždy třeba se zamyslet.

Špatné stravování

Pokud vás bolest břicha někdy zastihne, není potřeba hned panikařit, může jít o chybu ve stravování a něco vám takzvaně nesedne. Posléze trpíte různými křečemi, ale další správnou stravou většina problémů vymizí. Při takovýchto obtížích se většinou doporučuje pití bylinkových čajů, a hlavně se zaměřit na to, co jste snědli a proč se necítíte dobře. Mnohdy to může být počátek různých alergií, či například známé intolerance na lepek.

Jak bolesti rozlišit?

Bolest břicha je někdy těžké lokalizovat a případná pomoc lékaře může být tím pádem neúčinná. Je tedy dobré se opravdu zaměřit na přesná místa a s odbornou pomocí problém vyřešit. Bolesti rozlišujeme následovně: střed břicha, pravý a levý nadbřišek, pravý a levý podbřišek. Brát v potaz musíte i délku a způsob bolesti, zdali jsou to výše zmíněné křeče, tupá či ostrá bolest.

Kdy jít za lékařem?

Lékaře je dobré navštívit tehdy, pokud bolesti přetrvávají. Nemusí to být pořád, ale stačí, když je máte s určitou pravidelností. Také pokud jsou bolesti doprovázeny nevolností, zvracením anebo teplotou. Takové bolesti mohou mít mnoho příčin, jako například slepé střevo, žaludeční vředy a třeba podrážděný žlučník, v těch horších, zanedbaných případech to může být až rakovina.

Čtěte také:   Alergie

Inu, s žádnou bolestí si není radno zahrávat, neboť i to může být počátek vážné nemoci, proto dbejte na své zdraví i při nezvyklých příznacích.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.