Maříte zdravé stravování? Možná o tom ani (ne)víte

Existuje mnoho důvodů, díky kterým lze snahu o zdravé stravování zmařit. Možná o nich ani nevíte, a proto se domníváte, že nejsou chybou, ale vlastně opak je pravdou. Některé z nich jsou větší problémy a některé z nich zase menší, nicméně děláte-li je všechny, pak si zaděláváte na problém, který je potřeba řešit v co nejkratším časovém úsek.

Po páté hodině se už nejí!

Valná většina dietářek, která mrzačí svá těla právě díky tomu, že se domnívá, že po páté hodině odpolední není třeba jíst, je naprosto bezradná. Když se jim doporučí i jiná varianta, že by člověk měl jíst tak, ať může usnout a nebudí se v noci hladový s pocitem, že je třeba vyjíst lednici i mrazničku, jsou na rozpacích ještě více. Na druhou stranu se také nedoporučuje jíst těsně před spaním, protože zbytečně zatěžujete organismus a vaše tělo nemusí správně regenerovat.

Všechno bez tuku

Nízkokalorické potraviny jsou ve zdravém jídelníčku naprosto postradatelné. Raději si dopřejte kvalitní sýry, ale v menším množství, než abyste konzumovali mnoho odtučněných mléčných výrobků, které nemají žádnou výživovou hodnotu. Totéž platí i u přípravy jídla. Tuků se nebojte, ale určitě nepoužívejte přílišné množství sádla anebo másla. Místo toho raději zkuste kombinaci rostlinného oleje a másla, na kterém budete moci restovat či předpřipravovat různé pokrmy. Nezapomínejte také na oříšky a semínka, které jsou velmi dobrým zdrojem tuků a nasycených mastných kyselin. Ty kombinujte s rostlinnými oleji, které lze využít například do salátů na tvorbu zálivek.

Čtěte také:   Špagety s brokolicí a sýrem Cottage

Ovoce a zelenina

Opačným extrémem může být až nadměrná konzumace ovoce a zeleniny, což také není správné. Denně postačí pouze pár kousků ovoce, zeleniny o něco více, ale není třeba se živit jen ovocem anebo zeleninou. Pokud byste se rozhodli žít delší dobu pouze na ovoci a zelenině, trávicí systém by si posléze špatně zvykal na návrat ke konvenční stravě.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *