Na co při dietě dávat pozor? Část 1.

Přišel okamžik, na který se mnoho z vás odhodlávalo již od té doby, co jste se sebou nebyli spokojeni. Dieta je krokem do neznáma, který ne vždy může vyjít tak, jak si představujete. Dieta není životním stylem, tudíž je to pouze krátkodobá záležitost přinášející mnoho omezení. Co při dietě smíte a co nesmíte?

Tuky, nezdraví kamarádi?

Strašákem číslo jedna je při dietách tuk. Ale nic není tak horké, jak se zdá. Tuky jsou potřeba i při dietetických opatřeních, obzvláště pak ty zdravé. Při dietě byste se měli vyhýbat plnotučným sýrům, nicméně pokud budete ve velkém množství konzumovat nízkotučné sýry, také si příliš nepolepšíte. Aby nízkotučný sýr chutnal tak, jak má, výrobce do něj přidávají aditiva chemického původu, což není vůbec zdraví prospěšné. Proto u sýrů platí pravidlo, že je lepší jednou za čas kvalitní sýr, který bude mít více než 20 % tuku v sušině a ne každý den k snídani nízkotučný sýr plný aditiv, které mají tak dlouhý a složitý název, že je ani nezvládnete přečíst. Jste-li fanoušky avokáda, které je dnes v supermarketech velmi dostupné, můžete jej do jídelníčku určitě zařadit. Nebojte se ale také panenských olejů, které můžete využívat hojně jako zálivku do salátů.

Lepek

O lepku jste toho nejspíš četli už mnoho, ale kde je pravda? Jedno je jasné, v minulosti naši předci nekonzumovali lepek v takové míře jako je tomu dnes. Ve světnicích si pekli chleba, který jim musel vydržet minimálně týden. Takže pokud nemáte alergii na lepek, určitě jej z jídelníčku nevyřazujte, takto si tělo zvykne na to, že jej nemá, a potom se sami můžete potýkat s problémy, až se k pečivu vrátíte.

Čtěte také:   Jak hubnout po Vánocích?

A jaké další nástrahy vás mohou čekat? To se dozvíte v příštím díle.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *