Vysoké teploty spánku neprospívají

Spaní v létě a ve vysokých teplotách dokáže být pěkně náročné. Jak si pokoj a podmínky přizpůsobit tak, aby vám nebylo zbytečné horko a mohli jste v klidu spát? Každý je trochu jiný a každý má své osvědčené techniky. My vám opět přinášíme pár tipů, jak na to, aby vám spánek při vyšších teplotách nedělal problémy.

Někdo může namítat, že spí raději při vyšších teplotách, avšak pro zdraví to není příliš vhodné, a v létě už vůbec ne. Čeho se vyvarovat, abyste si v noci odpočinuli a nebyli po probuzení ještě více unavení? První špatností je samozřejmě alkohol, s ním to před spaním moc nepřehánějte. Jeho efekt vás sice uspí, ale ráno bude mnohem horší. Další nepříliš příznivou věcí jsou těžká jídla a to platí nejen v teplém počasí. Pokud si dáte těžší jídlo, raději počkejte, než ulehnete ke spánku, protože později v noci vám může být těžko.

Máte-li žaluzie, nechte je zatažené celý den a až zapadne slunce, pokud vám to vaše podmínky dovolují, otevřete okno dokořán. Chladná sprcha před spánkem se sice doporučuje, ale zvolte spíše vlažnou než studenou vodu. Studená voda totiž může způsobit to, že se vám nebude chtít spát. V létě také volte chladivé materiály na povlečení, ačkoliv se to nezdá, svůj účel splní.

Problém může dělat i hmyz, takoví komáři dokáží pěkně znepříjemnit noc a jejich štípance mohou mít i nemalé následky. Komáři totiž také přenášejí například boreliózu. Proto je lepší používat různé repelentní přípravky, abyste nemuseli čelit špatným koncům.

Čtěte také:   Velké bříško? Co stojí za tímto problémem?

Spát v horkém počasí je pro lidi nepříjemné, avšak pokud se budete snažit si tuto činnost více zpříjemnit, budete se cítit určitě o moc lépe.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *