Alergie

Zarudlé a opuchlé oči, kýchání, ucpaný nos anebo také vyrážka, to všechno jsou projevy alergické reakce na určitý alergen. Alergie jsou ukryty v každém z nás, ale záleží na podnětech, které je mohou spustit. Teď na jaře jsou to hlavně pyly, stačí krátký pobyt venku a je vymalováno. Alergici se s tímto projevem vyrovnávají velmi těžko a téměř ve všech případech jsou odkázáni na pomoc chemických pilulek.

Alergie bývají často dědičné, ale její nárůst způsobuje také životní styl. Naši předkové trávili veškerý svůj čas prací venku, kdežto dnešní děti volný čas věnují počítačům, kde je více textilií a koberců, takže perfektní prostřední pro roztoče a alergeny z domácích zvířat. Také děti narozené v pylové sezoně mají vyšší pravděpodobnost například senné rýmy. V dnešní době se už u každého třetího člověka projeví nějaká alergická reakce, což je na pováženou.

Naštěstí při léčbě se někteří zaměří nejen na pilulky, ale také zkoušejí změnit své stravovací návyky. Vynechají cukr, lepek, zaměří se na zeleninu, ovoce a pokouší se sportovat. Je jasné, že takový přístup chce nutnou dávku odvahy a pevné vůle, ale při delší správné životosprávě se účinky dostaví. Je třeba přesvědčit své okolí o účinku, nebo alespoň je naladit na podobnou vlnu, podpora rodiny totiž vždy pomůže. Zkuste také kombinovat různé bylinky ještě před začátkem sezony alergií, bylinkové tinktury zase pomáhají na vyrážky. Případně pravidelně navštěvujte solnou jeskyni, mořský vzduch pomáhá uklidňovat zduřelé nosní sliznice, samozřejmě je účinná i při atopických ekzémech.

Čtěte také:   Nepodceňujte rakovinu tlustého střeva

Je jasné, že alergie nejsou nic příjemného, ale bojovat proti nim můžete zkusit vždycky.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *