Kouzelné cvičení ve vodě

Nebaví vás běhání, chůze ani posilování a hledáte způsob, jak se zbavit přebytečných kilogramů a tuku? Vyzkoušejte cvičení ve vodě, která pozitivně působí na kůži, svalstvo a zlepšuje kondici.

Důvody, proč cvičit ve vodě

Cvičení ve vodě:

  • Až 4 krát urychluje redukci hmotnosti
  • Zlepšuje fyzickou i psychickou kondici
  • Prokrvuje pokožku
  • Posiluje kardiovaskulární systém
  • Tvaruje svalový aparát
  • Je vhodné i pro začátečníky
  • Potlačuje celulitidu
  • Odlehčuje zatížení páteře
  • Zlepšuje hojení svalů, šlach, kostí a kloubů

Při cvičení ve vodě tělo zapojuje řadu svalů. To je způsobeno odporem a vztlakem vody a nestabilním prostředí. Dochází k rychlému zpevnění postavy a k mizení tukových zásob.

Cviky pro štíhlou postavu

1. Zahřátí

Dejte nohy k sobě, ruce do pravého úhlu a zatněte pěsti. Nohama poskakujte vpravo a vlevo tak, aby trup šel do protipohybu. Tento cvik je na zahřátí svalů.

2. Paže a ramena

Postavte se do mírného rozkroku a ruce upažte s dlaněmi vpřed. S prsty u sebe opisujte osmičky. Vydržte kroužit 2 minuty a pak ruce volně položte na hladinu.

3. Přednožování a zanožování

Stůjte na jedné noze, druhou zvedněte a pokrčte. Ruce připažte a vyrovnejte balanc. Následně nohu zanožte a ruce předpažte, pak nohu předkopněte a ruce dejte za záda. Střídejte tento pohyb v houpavém rytmu. Vykonejte dvacetkrát na každou nohu.

4. Poskakování

Dejte ruce do upažení. Pro zahřátí 30 vteřin snožmo poskakujte. Poté vyskočte, pokrčte nohy a snažte se pod koleny tlesknout. Pak se vraťte do rovné pozice. Opakujte alespoň 15 krát.

Čtěte také:   Čím zlepšit zažívání?

5. Vymodelované ruce

Postavte se do mírného rozkročení a ruce předpažte tak, aby byly těsně na hladině. Prsty nechte u sebe. Nadechněte se a s výdechem napnuté ruce zatlačte pod vodu a dotkněte se stehen. Opakujte 25 krát.

6. Sexy nohy

Ruce dejte do pravého úhlu a na špičkách několikrát oběhněte bazén. Nejprve malými krůčky, pak zvedejte kolena vysoko k bradě. Při tom pravidelně dýchejte.

7. Břišní svaly

Stoupněte si ke kraji bazénu a obě dlaně položte na břeh. Prsty směřují od vás. Nadechněte se a s výdechem se zvedněte pomocí rukou nad vodu a chvíli vydržte ve vzpěru. Opakujte alespoň 15 krát.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *