Postava do plavek na poslední chvíli?

Za několik týdnů jedete na dovolenou k moři a vaše vysněná postava stále nevypadá tak, jak jste si ji představovali? V těchto dnech a týdnech máte tedy poslední šanci svou postavu vypilovat. Pokud nevíte, jak na to, tento článek je přímo pro vás.

Není všem dnům konec

To, že vaše postava nevypadá naprosto geniálně, neznamená, že je špatná. Chcete svou postavu pro sebe, nebo pro okolí? Nepřestávejte cvičit a jíst zdravě, na alkohol raději také na nějakou chvíli zapomeňte. Pokud jste vynechávali na kardio, teď je ten správný čas se do toho pustit. To vám pomůže shodit přebytečná kila a zbytek vám půjde snadněji zpevnit. Běhání je nejlepší, avšak pokud nejste zvyklí, začínejte velmi zlehka. Jízda na kole či jiné druhy sportu nejsou tak komplexní a nepomáhají hubnout. Samozřejmě je ale můžete kombinovat.

Motivace i po dovolené

Dávejte si pozor na to, aby váš režim po dovolené nezajel do stejných kolejí jako před fází tréninku. Jaký je důvod pro to, abyste si postavu neudržovali pořád? Není nic lepšího než spokojený člověk, který cvičí, sportuje a je šťastný. Zároveň musíme podotknout, že není důležité, jak vypadáte, ale jak se cítíte. Což může předejít panice z blížící se dovolené. Češi mají tendenci z nastávajícího volna dělat veliké haló, nicméně není třeba dělat z komára velblouda. Lepší je se na příchod dovolené připravovat v průběhu roku a nezahálet. Avšak pokud chcete vše dohánět na poslední chvíli, nedržte drastické diety, které vám po zhubnutí způsobí jojo efekt. Jezte zdravě a cvičte, uvidíte, že výsledky se dostaví. Hlavní je se těšit z každého malého kroku dopředu.

Čtěte také:   Mohou vlastně lidé žít zdravě?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *