Proč je důležité snídat

Myslíte si, že není důležité snídat? Tak se opravdu velmi mýlíte, je totiž nesmírně důležité po ránu něco sníst, aby měl organismus z čeho čerpat energii. A nejen proto, snídaně je start a od toho se odvíjí celý den.

Mozek v noci regeneruje, a tak je třeba ráno přijmout dostatečné množství živin. Nicméně nejlepší je den začít sklenicí vlažné vody s citronem, tělu se tak dostane signál, že je třeba začít fungovat. Dále je pak připraveno na snídani v požadované formě. Ten, kdo snídá, během dne konzumuje více vitamínů a naopak méně tuků. Domníváte se, že snídaně vám může způsobit „rozežranost“ v průběhu dne? Je to omyl, pouze v případě snídáte-li v nevhodné formě. Snídaně by měla obsahovat sacharidy, bílkoviny i kvalitní tuky, čili se povoluje téměř všechno, jen se zkuste vyhnout bílému pečivu nebo rafinovaným cukrům.

Lidé, jež začínají den snídaní, mají hned několik zdravotních benefitů:

  • Lepší koncentrace po celý den a zejména dopoledne
  • Nemají velké váhové výkyvy (ano, patrně jedním z nejdůležitějších faktorů při redukci váhy je snídaně)
  • Mají nižší hladinu „zlého“ cholesterolu, tudíž je zde menší riziko kardiovaskulárních onemocnění

Dále se prokázalo, že lidé, kteří snídají pravidelně, mají menší sklony k alkoholismu a snadněji se zbavují závislostí (zejména na cigaretách). Také jste celkově šťastnější, protože už od rána je váš organismus nastartovaný (zkuste snídat ještě doma, a než dorazíte do práce). A co dělat, když ráno hlad nemáte? Zkuste se pomalu naučit snídat, pro začátek stačí malé porce a postupně si přidávejte. Možná příčina toho, že ráno nemáte hlad, je i to, že máte jednoduše větší příjem večer, proto zkuste večerní porce zmenšit.

Čtěte také:   Jak předejít kocovině?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *