Proč je důležité snídat

Myslíte si, že není důležité snídat? Tak se opravdu velmi mýlíte, je totiž nesmírně důležité po ránu něco sníst, aby měl organismus z čeho čerpat energii. A nejen proto, snídaně je start a od toho se odvíjí celý den.

Mozek v noci regeneruje, a tak je třeba ráno přijmout dostatečné množství živin. Nicméně nejlepší je den začít sklenicí vlažné vody s citronem, tělu se tak dostane signál, že je třeba začít fungovat. Dále je pak připraveno na snídani v požadované formě. Ten, kdo snídá, během dne konzumuje více vitamínů a naopak méně tuků. Domníváte se, že snídaně vám může způsobit „rozežranost“ v průběhu dne? Je to omyl, pouze v případě snídáte-li v nevhodné formě. Snídaně by měla obsahovat sacharidy, bílkoviny i kvalitní tuky, čili se povoluje téměř všechno, jen se zkuste vyhnout bílému pečivu nebo rafinovaným cukrům.

Lidé, jež začínají den snídaní, mají hned několik zdravotních benefitů:

  • Lepší koncentrace po celý den a zejména dopoledne
  • Nemají velké váhové výkyvy (ano, patrně jedním z nejdůležitějších faktorů při redukci váhy je snídaně)
  • Mají nižší hladinu „zlého“ cholesterolu, tudíž je zde menší riziko kardiovaskulárních onemocnění

Dále se prokázalo, že lidé, kteří snídají pravidelně, mají menší sklony k alkoholismu a snadněji se zbavují závislostí (zejména na cigaretách). Také jste celkově šťastnější, protože už od rána je váš organismus nastartovaný (zkuste snídat ještě doma, a než dorazíte do práce). A co dělat, když ráno hlad nemáte? Zkuste se pomalu naučit snídat, pro začátek stačí malé porce a postupně si přidávejte. Možná příčina toho, že ráno nemáte hlad, je i to, že máte jednoduše větší příjem večer, proto zkuste večerní porce zmenšit.

Čtěte také:   Vstávejte dříve, budete se cítit líp!
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *